Цієї суботи, 23 листопада, розпочинається фестиваль феміністичного кіно «Фільма», який триватиме до 8 грудня.
На сайті фестивалю можна подивитися 15 стрічок. Перегляд безкоштовний. Більшість фільмів доступні онлайн без територіальних обмежень. Усі стрічки мають розгорнуті українські та англійські субтитри.
Три програми «Фільми» — добірка «Контрпам’яті: долаючи мовчання», квіркемп-програма «Нерівні! Різні! Розлючені!» та екофеміністична добірка «Хто боїться справжніх імен?» — об’єднує не біль і досвіди людей із різних спільнот, країн та часів, а також проблеми бідності, расизму, класизму.
Також цьогоріч «Фільма» влаштовує офлайн-покази у чотирьох містах: в Києві, Львові, Харкові та Дніпрі (розклад буде доступний на сайті фестивалю).
Проведуть дві онлайн-дискусії: глядацтво запрошують до рефлексій на теми, які визначено двома програмами «Фільми». Зустрічі відбудуться в Zoom за попередньою реєстрацією. Робочі мови — англійська та українська з двостороннім перекладом і перекладом українською жестовою мовою.
На додаток, публікуватимуть інтерв’ю з автор_ками стрічок із програми «Нерівні! Різні! Розлючені!».
Мовчання Розуму. Кумяна Новакова. Північна Македонія, Боснія і Герцеговина. Документальний фільм про досвіди насильства та катувань, що їх пережили жінки в таборах для зґвалтувань у Фочі під час війни.
Чи може гора памʼятати. Дельфіна Карлота Васкес. Аргентина, Мексика. Вулкан відповідає виверженнями на соціальні вимоги під час завоювання, Мексиканської революції, виникнення Сапатиської Армії Національного Визволення та сьогоденного феміністичного спалаху.
Чоботи в ґрунті, руки в землі. Кароліна Ускакович. Україна, Нідерланди, Великобританія. У центрі сюжету — духовний зв’язок між режисеркою та її харизматичною бабусею Зоєю, українською пенсіонеркою, яка плекає город.
Сухоцвіт. Іокасті Манцог. Греція, Німеччина. «Свято життя, яке, зіткнувшись із хворобою Альцгеймера та скорботою, протиставляє їм спільні пісні й танці».
Нерівні! Різні! Розлючені!
Terror Nullius. Soda Jerk. Австралія. Частково політична сатира, подекуди еко-горор, а місцями роуд-муві: апокаліптичні табори в пустелі та хижі вівці, що починають антиколоніальне повстання.
Гомотопія. Кріс І. Варґас, Ерік А. Стенлі. США. Критика гомонормативності та американського патріотизму. Події відбуваються десь між майбутнім і теперішнім, де група радикальних квірів запекло прагне викрити проблеми одностатевих шлюбів, зруйнувати Державу, повалити Імперію.
Квіри поза законом. Кріс І. Варґас, Ерік А. Стенлі. США. Персонажі викривають темні сторони Кампанії за права людини, а також скочування соціальних рухів до гендлярства в неприбуткових організаціях.
Aвандреґ! Філ Ієропулос. Греція. Подорож у світ десяти афінських дреґперформерок, які деконструюють поняття гендеру, націоналізму і приналежності, водночас наражаючись на поліцейську жорсткість, трансфобію та расизм.
2 Spirit Dreamcatcher Dot Com. Тео Джин Катгенд. Канада. Сайт знайомств пристосовується до потреб квір- і корінних спільнот. Люди призначають побачення на протестах.
Хто боїться справжніх імен?
зонґ. Тета Цибульник, Еліас Парвулеско, Світлана Потоцька. Україна. Заказник Замглай — одна з найбільших болотних систем України. Назва, імовірно, походить від давньокурдського слова zong, що означає «болото».
Ти гадаєш, Земля – це щось мертве. Флорaнс Лазар. Франція. Фільм досліджує глобальну екологічну кризу з перспективи острова Мартиніки.
Хто боїться ідеології? Частина 3: Мікропротистояння. Марва Арсаніос. Німеччина, Колумбія. Толіма відома як один із кавових регіонів Колумбії. Корінні жінки бороються за збереження давніх знань корінних спільнот про вирощування та захист насіння.
Уїра: відродження лісу. Юліана Курі. Бразилія. Екологічні ініціатив та життя ЛГБТ-спільноти у серці Амазонського лісу.
Мертві як додо. Ліна Хабібалла. Судан. П’ятихвилинна експериментальна стрічка про колонізаторську міфологію, що лежить в основі популярного наративу про вимирання птаха додо.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті