Французький підприємець розповів, як кинув проєкти з відбудови Гостомеля через хабарі
Один із чиновників військової адміністрації вимагав перерахувати гроші на свій банківський рахунок.
Один із чиновників військової адміністрації вимагав перерахувати гроші на свій банківський рахунок.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 124 днів. За цей час ми опублікували 25004 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Французький підприємець Барт Грюєр розповів агенції AFP про те, що зіштовхнувся з корупцією на відбудові Київщини.
Грюєр — генеральний директор компанії Neo-Eco, яка спеціалізується на переробці будівельних відходів. Компанія працює за принципом економіки замкнутого циклу. Зокрема у Гостомелі Neo-Eco демонтувала чотири зруйновані будинки і переробила 15 тисяч тонн будівельного сміття.
За словами Грюєра, коли Neo-Eco звернулася до селищної військової адміністрації за дозволами на будівництво, один із чиновників вимагав перерахувати гроші, призначені на реалізацію проєкту з бюджетом 20 мільйонів євро, на свій банківський рахунок. Чиновник заявив, що безпосередньо керуватиме проєктом.
Компанія відмовилася, й відразу після цього робота над проєктом сповільнилася. Адміністація почала чинити бюрократичні перепони, додаючи нові вимоги до контракту. Посадовці не припиняли вимагати занести «конверти» певним людям, стверджує Грюєр.
Зрештою, у вересні 2023 року, Neo-Eco вирішила вийти з проєкту.
Ще у червні 2023-го журналісти Bihus.Info викрили махінації з відбудовою міста: гроші за відбудову Гостомеля отримують фейкові ФОПи та фірми. Це призвело до звільнення Сергія Борисюка з посади голови Гостомельської селищної військової адміністрації. Державна аудиторська служба оцінила збитки, завдані державі, у 21 мільйон гривень.
Водночас негативний досвід у Гостомелі не зупинив Грюєра, який запевняє, що Україна здійснила значний прогрес у боротьбі з корупцією. Він додав, що Neo-Eco вже «навчилася маневрувати між перепонами».
Зараз компанія продовжує роботу над низкою проєктів в Україні, але намагається співпрацювати лише з адміністраціями, яким довіряє, зокрема в Миколаївській та Одеській областях.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті