Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 124 днів. За цей час ми опублікували 25002 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Олександр Маркушин

У Києві тимчасово припинили приймати заявки на перейменування вулиць на честь загиблих військових, повідомляє КМДА.

У 2023 році кількість клопотань щодо встановлення пам’ятних знаків загиблим військовим у столиці зросла вп’ятеро. Цьогоріч понад 90% від усіх звернень щодо меморіалізації стосуються загиблих на війні.

Частішають випадки, коли на перейменування однієї вулиці претендують кілька родин загиблих військових.

Читайте також: В Україні масово встановлюють меморіали загиблим на війні. Хтось має управляти цим процесом?

Наразі на честь військових, а також образів і подій війни найменовано 59 вулиць, площ і провулків, а також вісім парків і скверів. Також встановлено 145 пам’ятних знаків, переважно на фасадах шкіл, де навчалися полеглі.

«Зі збільшенням кількості загиблих, збільшилась і кількість ініціатив із меморіалізації полеглих Захисників та Захисниць. І звичні нам відповідні практики вже не відповідають цим запитам. Ми маємо переосмислити та знайти нові рішення, що відповідають вимогам часу», — зазначила Вікторія Муха, голова комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій.

Для цього створили координаційну раду з підготовки концепції меморіалізації учасників та подій російсько-української війни.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button