У «Київтеплоенерго» нарешті створюється наглядова рада. Не пройшло й п’яти років
Щоб рада почала діяти, Київрада має затвердити порядок обрання та припинення повноважень її членів.
Щоб рада почала діяти, Київрада має затвердити порядок обрання та припинення повноважень її членів.
Київська міська рада нарешті почала процес створення наглядових рад у великих комунальних підприємствах. Першим стане «Київтеплоенерго».
Нагадуємо, що «Хмарочос» вже писав, що міська влада перешкоджала, або відкладала процес створення наглядових рад у комунальних підприємствах вже протягом п’яти років.
Ще у 2019 році Київська міська рада затвердила критерії для створення наглядових рад, за якими комунальні підприємства повинні були відповідати хоча б одній з таких вимог: активи підприємства перевищують два мільярди гривень, чистий дохід за рік — більше півтора мільярда гривень або статутний капітал більший за два мільярди гривень. Однак у 2024 році запропонували прибрати критерій «вартість активів» і ввести новий — кількість працівників понад дві тисячі осіб. Через це наглядові ради створять лише в двох підприємствах: «Київтеплоенерго» та «Київський метрополітен».
Зараз на черзі «Київтеплоенерго». Так, вже було затверджено проєкт рішення №08/231-1417/ПР від 19 вересня 2024 року «Про внесення змін до статуту КП “Київтеплоенерго”» за яким змінили його статут, визначивши, що наглядова рада буде частиною управління.
Також визначено основні обов’язки ради, як-от затвердження фінансових планів і рекомендації щодо призначення директора. До складу наглядової ради увійдуть п’ять осіб: двоє представників Київради та троє незалежних членів, обраних за результатами конкурсу. Вони обиратимуть голову ради. Повноваження ради триватимуть три роки.
Члени ради отримуватимуть винагороду та компенсацію витрат, пов’язаних з їх діяльністю (відрядження, телефонні, поштові, транспортні витрати). Водночас вони не будуть втручатися в оперативну діяльність директора «Київтеплоенерго», а лише погоджувати фінансові плани, затверджувати показники ефективності підприємства, давати рекомендації щодо призначення та звільнення директора, а також ухвалювати рішення про аудит та формування антикорупційної політики.
Нагадуємо, що КМДА створила робочу групу, яка вирішуватиме долю Житнього ринку.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті