Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25015 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: gmk.center

Державна служба статистики України опублікувала звіт про загальну площу житлових будівель, які ввели в експлуатацію у січні-вересні 2024 року – близько семи тисяч квадратних метрів.

За словами голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Данила Гетьманцева, це на 23,5% більше ніж за аналогічний період 2023 року.

Розподіл такий:

  • Одноквартирні будинки — 3 636,2 тисячі м²
  • Багатоквартирні будинки (з двома і більше квартирами) — 3 095,2 тисячі м²
  • Будівлі для колективного проживання — півтори тисячі м²

Найбільше житла було введено у Київській області, наступний – Київ і Львів з областю, – понад 70% від загальної площі житла.

Багатоквартирних будинків здали майже вдвічі менше в порівнянні з 2021 роком. З іншого боку, кількість зданих одноквартирних будинків перевищила 100%.

За словами Гетьманцева, це свідчить, що темпи будівництва багатоквартирних будинків сповільнюється, але одночасно легалізуються раніше зведені приватні будинки.

Через брак кадрів і здорожчання будівельних матеріалів, у найближчий період не варто очікувати прискорення темпів будівництва. Девелопери й покупці також не ризикують вкладатися в об’єкти на початкових стадіях будівництва, через ризики, пов’язані з безпекою та довгостроковими витратами на будівництво.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button