Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: gmk.center

Державна служба статистики України опублікувала звіт про загальну площу житлових будівель, які ввели в експлуатацію у січні-вересні 2024 року – близько семи мільйонів квадратних метрів.

За словами голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Данила Гетьманцева, це на 23,5% більше ніж за аналогічний період 2023 року.

Розподіл такий:

  • Одноквартирні будинки — 3 636,2 тисячі м²
  • Багатоквартирні будинки (з двома і більше квартирами) — 3 095,2 тисячі м²
  • Будівлі для колективного проживання — півтори тисячі м²

Найбільше житла було введено у Київській області, наступний – Київ і Львів з областю, – понад 70% від загальної площі житла.

Багатоквартирних будинків здали майже вдвічі менше в порівнянні з 2021 роком. З іншого боку, кількість зданих одноквартирних будинків перевищила 100%.

За словами Гетьманцева, це свідчить, що темпи будівництва багатоквартирних будинків сповільнюється, але одночасно легалізуються раніше зведені приватні будинки.

Через брак кадрів і здорожчання будівельних матеріалів, у найближчий період не варто очікувати прискорення темпів будівництва. Девелопери й покупці також не ризикують вкладатися в об’єкти на початкових стадіях будівництва, через ризики, пов’язані з безпекою та довгостроковими витратами на будівництво.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button