Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25012 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Джеремі Кларксон на своєму тракторі Lamborghini. Фото: driving.co.uk

У низці країн Європи відбуваються протести фермерів. Зокрема знову блокували дороги на українському кордоні поляки — причому не через українські товари, а через угоду Польщі з Латинською Америкою, до якої Україна не має стосунку. Причини неводовлення фермерів різні залежно від країни. Так, у Великій Британії їх сколихнули зміни оподаткування, а ще деякою мірою — конспірологія.

Британський уряд хоче, аби з 2026 року передання у спадок ферми вартістю понад мільйон фунтів оподатковувалося на 20%, це половина загального податку на спадок. Водночас значної частки ферм новий закон не торкнеться — якщо майно передано у спадок за сім років до смерті власника; якщо ферма оцінюється в межах ліміту; у випадку спільного майна подружжя неоподатковуваний ліміт зростає до двох мільйонів, тощо.

Одним із натхненників протестів британських фермерів є Джеремі Кларксон, у минулому — автор автомобільного телешоу Top Gear. Останні чотири роки він веде телешоу «Ферма Кларксона» — настільки популярне, що якось вишикувався п’ятикілометровий затор з охочих відвідати його ферму на Котсволдських пагорбах. Районна рада намагалася змусити його побудувати автопарковку та прокласти дорогу до його ресторану. Натомість Кларксон домігся дозволу для фермерів перебудовувати занедбані будівлі під житло і комерцію без планувальних дозволів.

Днями Кларксон опублікував у таблоїді The Sun колонку, в якій пише про «зловісний план» уряду. Мовляв, політики хочуть стерти ферми з лиця землі, щоб на їхньому місці збудувати поселення для мігрантів і вітрові електростанції. Кларксон стверджує, що цьому передуватимуть «етнічні чистки» проти британських фермерів.


Журналістка BBC спитала Кларксона, наскільки він особисто зацікавлений у підбурюванні протестів: «Тож річ не у вас, не у вашій фермі й не у тому факті, що ви її викупили, щоб уникнути податку на спадок?»

«Типове Бі-бі-сі», — відреагував Кларксон.

Чинні зараз пільги на сільськогосподарську спадщину мотивують заможних людей купувати угіддя, а це призводить до зростання цін на землю. У 2021 році Кларксон розповідав журналістам, що купив землю у збанкрутілого фермера саме тому, що вона була звільнена від податку на спадщину. Перетворившись на фермера, телеведучий купив собі трактор «Ламборджині».

Кларксон загалом противник державних регуляцій і вважає, що держава повинна лише будувати лавки в парках, і на цьому все. Виступає проти обмежень для автомобілів і зелених ініціатив, заперечує вплив людини на зміни клімату.

У Британії існує клуб «Ми ненавидимо Джеремі Кларксона».

За матеріалами: BBC, The New York Times, The Standard.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button