Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 130 днів. За цей час ми опублікували 25051 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: The Centre for World Citizens 

26 листопада в Лондоні оголосили переможців Dezeen Awards 2024. У фіналі конкурсу взяв участь 41 проєкт.

Dezeen Awards – міжнародна премія в галузі архітектури, дизайну та сталого розвитку, яка відзначає найкращі проєкти та досягнення у цих сферах. Її організовує британський онлайн-журнал Dezeen.

Найкращим проєктом у категорії «Архітектура» став Центр для світових громадян (The Centre for World Citizens ) від Studio Cho.

фото: Studio Cho

Цей проєкт був створений для подолання наслідків 13-річної сирійської громадянської війни та вирішення проблем, пов’язаних з великим потоком біженців. У турецькому містечку Рейханлі на кордоні з Сирією наразі проживають 100 000 громадян Туреччини та 150 000 сирійців.

У новому центрі вони можуть знайти притулок, а також отримати необхідні послуги, як, наприклад медичні чи юридичні.

Основною особливістю будівлі є дах, який нагадує аркові галереї Великої мечеті в Алеппо, символізуючи зв’язок між Туреччиною та Сирією. На даху також розміщені графічні зображення китайською, англійською, турецькою та арабською мовами, що підкреслюють культурну єдність.

Інтер’єр крамниці від іспанської студії Mesura здобув нагороду в категорії «Інтер’єри». Головна ідея проєкту полягала в тому, що студія використала кам’яні залишки старих фонтанів, арок та готичних будівель для створення інтер’єру нового магазину. Для цього зібрали 78 кам’яних частин із кар’єра неподалік, де зберігаються уламки зруйнованих будівель XIX століття.

Інтер’єр крамниці фото: Maxime Delvaux
фото: aesop

Складний стілець Faneeri від Forsman Design здобув нагороду, як проєкт року у номінації стільців. Журі відзначило його як «чесний» та «майстерно виконаний» дизайн. Стілець відзначили за мінімальне використання матеріалів. А також конструкцію, яка дозволяє спинці крісла змінювати форму — пласка під час зберігання та вигнута при використанні.

фото: Nikari

Будівля у формі цифри вісім, спроєктована американською студією MASS Design Group, отримала нагороду «Проєкт року у сфері сталого розвитку».

Так Інститут охорони сільського господарства Руанди органічно вписується в ландшафт. Для зведення споруди використали місцеві біоматеріали. Також інститут отримує енергію від сонячних панелей, що робить його енергонезалежним.

фото: Iwan Baan

Англо-ідійська Studio Saar була визнана найкращою серед новачків. У своїх проєктах команда просуває ідеї сталого розвитку та відновлення. А окремо запам’ятався їх дизайн даху у вигляді летючих зміїв у Індійському Санадані.

фото: Studio Saar

Найкращою архітектурною студією визнано Marina Tabassum Architects з Бангладешу. Окремо було відзначено її проєкт будинку, що розбирається. Він встановлений на кампусі Vitra в Німеччині, щоб, за словами архітекторки, нагадувати про нестабільність нашого існування.

фото : Marina Tabassum Architects.

Премію Bentley Lighthouse Award отримав дизайнер Фернандо Лапоса, який спеціалізується на матеріалах на рослинній основі.

Так він створив матеріал Totomoxtle, виготовлений з кольорових оболонок старовинних сортів кукурудзи. Лапоса працює з технікою перетворення відходів кукурудзи, на привабливу та універсальну шпоновану поверхню.

фото: dezeen

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button