Маленькому принцу на Пейзажці замість руки встановили протез (фото)
Скульптура принца створена Костянтином Скритуцьким і встановлена вперше у 2010 році.
Скульптура принца створена Костянтином Скритуцьким і встановлена вперше у 2010 році.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 130 днів. За цей час ми опублікували 25051 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
27 листопада 2024 року на Пейзажну алею після реставрації повернули скульптуру «Маленького Принца» архітектора Костянтина Скритуцького. Тепер у неї є нова особливість – протез правої руки, яку до цього відламали вандали.
Ці зміни стали частиною проєкту «Тримай мою руку», який був презентований 21 листопада. Мета проєкту – підтримати людей, які втратили кінцівки, а також осіб з інвалідністю, сприяючи відкритості та інклюзивності в суспільстві.
Реставрація пошкодженої скульптури роботи почалась в березні 2024 року після того, як було відірвано руку і викрадено Лисеня.
Ідею додати протез Маленькому Принцу запропонувала арт-менеджерка проєкту Марія Комар, яка побачила Принца без руки на Пейзажній алеї в темряві.
Ця ідея сподобалась Костянтину Скритуцькому, який зазначив, що протез символізує витривалість і людяність, а також нагадує, що важливо бачити серцем і бути відкритими до світу.
Партнером проєкту став благодійний фонд «PHYsical level», який спеціалізується на виробництві адаптивного одягу для поранених військових. Фонд також створив спеціальний одяг для оновленої скульптури.
Засновник фонду Ростислав Сатана підкреслив важливість підтримки людей, які втратили кінцівки, не тільки серед військових, а й серед цивільних осіб та дітей. Засновник громадської організації «Доступно UA» Дмитро Щебетюк зазначив, що «Маленький Принц» з протезом руки – це потужний меседж, що відповідає реаліям нашого часу, особливо в умовах війни в Україні.
Ця скульптура є символом руйнування стереотипів і нагадує, що інвалідність не визначає людину.
Нагадуємо, що на Виноградарі руйнуються керамічні скульптури Любові Муравйової.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті