У Салоніках відкрили метро з «археостанціями»: його будували майже 40 років, і це ще не найцікавіше
На місці знайшли понад 300 тисяч артефактів. Археологи вимагали збільшити глибину тунелів.
На місці знайшли понад 300 тисяч артефактів. Археологи вимагали збільшити глибину тунелів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 133 днів. За цей час ми опублікували 25072 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
30 листопада у грецьких Салоніках відкрили першу лінію метрополітену, яку почали будувати 38 років тому.
Лінія протяжністю близько десяти кілометрів налічує 13 станцій. Нею курсують безпілотні поїзди — це перша безпілотна лінія у Греції. Колії відгороджено від платформ по всій довжині скляними перегорожами з автоматичною системою відкривання дверей.
Читати також: В Київському метро пасажири падають на колії. Що можливо зробити та як з цим борються у світі?
Перші чотири дні користування метро безкоштовне, потім за разову поїздку потрібно сплачувати 0,60 євро. Метро працює з 5:30 ранку до 00:30 в усі дні, крім п’ятниці та суботи, коли рух подовжено до 2:00.
Плани з будівництва метро у другому за величиною місті Греції з’явилися понад століття тому, а перший тунель почали будувати у 1986 році. По-серйозному за проєкт взялися у 2003-му й відразу наштовхнулися на численні археологічні артефакти. Як-не-як, саме місто Фессалоніки засновано у IV тисячолітті до нашої ери, а до того тут були ще давніші античні поселення.
Трасування лінії метро частково збіглося з давнім торговим шляхом крізь місто до порту. На місці знайшли понад 300 тисяч артефактів: давньогрецькі поховання з прикрасами та золотими монетами, статуя Афродіти, ранньохристиянська базиліка, мозаїки IV століття, а також чи не найцінніша знахідка — вулиця візантійської епохи з мармуровим покриттям, колоннами, водопровідною та каналізаційною системою.
Вулицю, яку вчені прозвали «візантійськими Помпеями», виявили під станцією «Венізелу».
Розгорілися суперечки: будівельники пропонували вивезти знахідки до музеїв, а археологи хотіли, аби глибину метро скорегували, залишивши давні шари на місці.
Крім археологічної проблеми, будівництво метро затримувалося через брак фінансування. Наразі кошторис сягнув трьох мільярдів євро.
Другу лінію метро у Салоніках планують відкрити наступного року. До 2040 року метро планують довести до аеропорту.
За матеріалами: Euronews, The Guardian, THEMA Thessaloniki Metro
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті