Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 133 днів. За цей час ми опублікували 25072 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: vn.com.ua

Українська фінансова житлова компанія (Укрфінжитло) разом партнерами розглянула перспективи впровадження моделі Rent-to-Own в Україні.

Цю модель наприкінці листопада 2024 року, обговорили в рамках зустрічі із представниками Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Світового банку (WB), Miyamoto International Ukraine та юридичної фірми Integrites.

За схемою Rent-to-Own орендар сплачує щомісячні платежі, частина яких йде на оренду, а частина — на викуп житла. Поки триває оренда, житло належить власнику чи компанії, яка пропонує цю послугу. Після завершення терміну оренди, якщо орендар виконав усі умови, житло переходить у його власність.

Як зазначає пресслужба Української фінансової житлової компанії, ця модель відкриє нові можливості для тих, хто не має достатнього початкового внеску для іпотеки, але потребує власного житла.

Міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила про розробку нових пільгових програм ще у січні 2024 року. Так вона зазначила, що під час реалізації цих програм перевага надаватиметься новозбудованим або будинкам. В переліку – квартири, будинки і таунхауси. За її словами це допоможе не лише розв’язати житлові питання, а й стимулювати розвиток ринку будівництва та суміжних галузей, створюючи нові робочі місця.

В рамках цього, Голова правління Української фінансової житлової компанії Євген Мецгер зазначив, що модель Rent-to-Own є популярною в Європі, зокрема для певних соціальних категорій.

Він також пообіцяв, що внутрішньо переміщені особи (ВПО) зможуть скористатися цією послугою за ставкою, нижчою за ринкову. Коли ж орендарі перейдуть до етапу викупу, це буде поєднано з іпотечною програмою «єОселя», де ставка становитиме 3% чи 7% на термін до 20 років.

Проте для впровадження моделі Rent-to-Own в Україні необхідно створити правову базу, запровадити гарантії для орендарів та забудовників, а також залучити фінансову підтримку від держави чи міжнародних партнерів.

фото: dom.ria

Цікаво, що з лютого 2024 року в Києві запустили програму «Domivka+ орендуй та купуй», яка розрахована в першу чергу на внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на квартирному обліку в місті та учасників бойових дій. І так за цією програмою орендар міг зробити початковий внесок у розмірі 5% від загальної вартості квартири, і сплачувати щомісячно як оренду, так і частину вартості нерухомості. Договір оренди укладається на строк до десяти років. Але експерти визначили певні недоліки цієї програми, серед яких високі щомісячні внески. Так двокімнатна квартира могла вартувати щомісячно майже 40 тисяч гривень, з першим внеском понад 150 тисяч гривень.

Взагалі механізм rent-to-own з’явився у Великій Британії й залишається там популярним й досі. Так, у 2024 році пошукові запити в Google на тему «rent to own» у Великій Британії зросли на 63%, а інтерес до цього механізму збільшився на 13% за останній рік. Також у 2023 році було розпочато будівництво 1 182 доступних одиниць житла.

Згідно з даними Cognitive Market Research, глобальний ринок Rent-to-Own у 2024 році оцінюється в 93,5 мільярда доларів США і зростатиме на 5% щорічно до 2031 року. Європа займає частку понад 30% від глобального ринку.

Окремо слід зазначити, що Хмарочос вже досліджував питання того, які є способи отримати житло існують у різних країнах і наводив приклади у своєму матеріалі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button