Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 132 днів. За цей час ми опублікували 25072 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: vechirniy.kyiv

ЮНІСЕФ нагадує, що в Україні впроваджують інклюзивне навчання для дітей усіх вікових груп, зокрема для дошкільнят. Та оскільки батьки дітей з особливими освітніми потребами можуть не знати, як почати цей процес, була створена спеціальна інструкція.

Батькам варто зробити наступні кроки:

Крок 1. Вибрати дитячий садок
Батьки можуть вибрати дитячий садок і форму навчання. Якщо в садочку немає інклюзивних груп, можна подати заяву на їх організацію. Дитина з особливими освітніми потребами зараховується позачергово за місцем реєстрації. У інші заклади треба звертатися особисто.

Перед зарахуванням потрібно пройти психолого-педагогічну оцінку в інклюзивно-ресурсному центрі (ІРЦ) за 6 місяців до навчального року.

Крок 2. Звернутися до інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ)
В інклюзивно-ресурсному центрі (ІРЦ) батьки отримують висновок про психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. Головне завдання ІРЦ — визначити освітні потреби дитини, рівень підтримки та дати рекомендації для створення індивідуальної програми розвитку.

Крок 3. Стати в електронну чергу та подати висновок ІРЦ

Записатися в електронну чергу можна на офіційному сайті міста або на порталі Електронної реєстрації в заклади дошкільної освіти. Для цього потрібно створити особистий кабінет і вибрати потрібний садочок. До заяви потрібно додати висновок ІРЦ про оцінку розвитку дитини.

Крок 4. Перевірити що реєстрацію здійснено
Крок 5. Періодично перевірити її статус.

Крок 6. Відвідати садок
Якщо отримано запрошення, відвідайте дитячий садок для додаткової інформації та консультацій.

Крок 7. Подайте документи
Подайте всі необхідні документи до садочка.

Крок 8. Очікуйте на зарахування

Перелік необхідних документів:

  • копія свідоцтва про народження дитини
  • медична довідка No086/о «Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)»
  • лікарський висновок про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти
  • заява про зарахування (до інклюзивної групи)
  • висновок ІРЦ про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини
  • якщо дитина з інвалідністю — копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я
  • копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю(за наявності).

Також ЮНІСЕФ зазначає, що рівень підтримки дитини визначає інклюзивний центр і в Україні існують наступні рівні:

Існують обмеження за кількістю дітей у групах інклюзивної освіти, так в одній групі має бути не більше однієї дитини з четвертим чи п’ятим рівнем підтримки, не більше двох дітей з третім рівнем та не більше трьох дітей з другим рівнем підтримки. Але час воєнного стану ці обмеження не застосовуються.

Що важливо пам’ятати під час запису дитини в садочок:

  1. Діти з особливими освітніми потребами, з порушеннями інтелектуального розвитку, сенсорними або фізичними порушеннями мають право на першочергове зарахування до садочка.
  2. Якщо місць не вистачає, батьки мають отримати письмову відмову від керівника садка та звернутися до місцевого органу освіти.
  3. Керівник садочка здійснює зарахування на вільні місця дотримуючись черги подання заяв протягом року.
  4. Право на першочергове зарахування мають діти, які проживають на території садочка, брати й сестри дітей, які вже відвідують садочок, діти працівників садочка, діти з особливими освітніми потребами, сироти, діти без батьківської опіки, діти ВПО та постраждалі від війни та ті, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button