Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 195 днів. За цей час ми опублікували 25540 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: Uzhhorod Modernism

Онлайн-проєкту Uzhhorod Modernism анонсував випуск традиційного календаря на 2025 рік, присвяченому сторіччю урядового модерністського кварталу.

Варто додати, що Малий Ґалаґов вважається «каталогом архітектурних стилів», оскільки на цій ділянці міста зібрані основні архітектурні напрямки, що були популярні в Першій Чехословацькій республіці.

фото: Uzhhorod Modernism

До них належать головні адміністративні будівлі, зокрема будівлі Земського уряду, поліційного управління та Народного банку, зведені в стилі модерністського класицизму.

Квартал Малий Ґалаґов фото: varosh

Для цього стилю характерна монументальність, вертикальне членування, наявність спрощеної ордерної системи. 

Квартал почали зводити у 1924–1925 роках, і на сторінках календаря зображені найкрасивіші будівлі, розроблені чехословацькими архітекторами, що відповідали світовим трендам якості, продуманості, комфорту та людиноорієнтованості в архітектурі того часу.

фото: Uzhhorod Modernism
  • Формат: 297х365 мм
  • Мовні версії: українська та англійська
  • Вартість: 400 грн

Замовити календар можна на сторінці Uzhhorod Modernism

фото: Uzhhorod Modernism

Проєкт Uzhhorod Modernism був створений, щоб привернути увагу до архітектури модернізму в Ужгороді та допомогти місцевим мешканцям зрозуміти важливість її збереження. Випуск календарів став давньою традицією проєкту. Так один з перших на 2018 рік містив ілюстрації 12 реальних ужгородських порталів із зазначенням їх архітектурних стилів та адрес.

фото: Uzhhorod Modernism

А у 2019 році календар був присвячений міжвоєнній архітектурі Ужгорода і включав коротку історичну довідку про модернізм у місті.

Нагадуємо, що в Ужгороді архітектурний офіс FORMA та громадська організація «Музей сучасного мистецтва» розробили проєкт тимчасового житла-студії для митців Emergency Art Shelter у форматі артрезиденції.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button