Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 250 днів. За цей час ми опублікували 25971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: hromadske

Станом на грудень 2024 року у Києві продажі нової нерухомості складають 20-30% від обсягів до початку вторгнення, водночас ціни продовжують зростати.

На подорожчання впливає зміна вартості енергоносіїв та будматеріалів, низька конкуренція у преміум-сегменті, зменшення кількості працівників через мобілізацію, а також той факт, що на фінальних стадіях будівництва нерухомість традиційно коштує на 30-40% більше ніж на етапі фундаменту.

Варто зазначити, що столиця протягом перших двох кварталів 2024 року отримала 630 тисяч м² нової житлової площі, що перевищує аналогічний показник 2023 року на понад 23%. Ймовірно, що на ситуацію на первинному ринку суттєво впливає розширення програми єОселя, яка може стати головним драйвером ринку.

Також змінюється ситуація й на ринку вторинної нерухомості, там прогнозують зростання цін на 7-10% до кінця 2025 року. У середньому, в 2024 році в Києві продати квартиру на вторинному ринку можна було за строк від двох до чотирьох місяців.

В інших регіонах, особливо західних, ціни також продовжують зростати на 14 % – 18%. Особливо у таких містах як Львів, Івано-Франківськ та Рівне. А ось у Запоріжжі, Кропивницькому та Харкові навпаки — ціни там знизилися на 4% – 15%.

У прифронтових регіонах війна провокує подальше зниження вартості на вторинному ринку, а у великих містах центральної та південної частини, таких як Київ, Дніпро, Одеса, Житомир — збільшення пропозиції, через виїзд людей. У західних регіонах попит продиктований тим, що значна частина людей залишились у рідних містах і мають змогу планувати своє майбутнє.

Нагадуємо, що Міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила про розробку нових пільгових програм для придбання нерухомості.

Коментарі:

    IhorZinchenko :

    на 14% у гривні та на 5% у доларах? Чому гривня в однині, а долари в множині? Має бути у гривнях та у доларах.

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button