Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 195 днів. За цей час ми опублікували 25538 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: prometheus

Міністерство розвитку громад та територій України оголосило про початок другого етапу проєкту HOME.

Так власники житлових сертифікатів, які зареєстровані через послугу «єВідновлення» у Дії, зможуть отримати кошти на нові оселі.

У вересні 2024 року Україна отримала 70 мільйонів євро від Банку Розвитку Ради Європи (БРРЄ), а нещодавно надійшов ще один транш у розмірі 30 мільйонів євро.

В рамках проєкту ці кошти будуть спрямовані на фінансування житлових сертифікатів, які дозволяють громадянам отримати компенсацію за житло, знищене внаслідок бойових дій та терористичних атак Росії. Основними бенефіціарами проєкту є учасники бойових дій, особи з інвалідністю та багатодітні сім’ї.

В рамках співпраці з БРРЄ планується видати понад 2000 житлових сертифікатів, тобто близько 5700 українців отримають компенсацію.

Заступниця Міністра Наталія Козловська повідомила, що кошти вже надійшли на поточний рахунок Укрпошти. Власники житлових сертифікатів отримують сповіщення у застосунку «Дія» або в особистому кабінеті на порталі «Дія» про бронювання коштів. Потім вони можуть обрати житло та звернутися до нотаріуса для оформлення договору купівлі-продажу протягом 30 днів.

Станом на сьогодні до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) внесено понад 240 тисяч об’єктів нерухомості.

Нагадуємо, що переважну більшість квартир учасники державної програми єОселя купують на вторинному ринку — це 70,4% угод. Також не зважаючи на те, що мета програми — допомогти переселенцям, які втратили житло, вони становлять лише 2,2% від учасників програми.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button