Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 186 днів. За цей час ми опублікували 25456 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: sovietmosaicsinukraine

Петиція, створена Семеном Гришиним, набрала понад шість тисяч підписів і тепер має бути розглянута столичною владою.

Автор закликає вжити заходів для збереження мозаїчного панно на фасаді будівлі ресторану «Вітряк», а також зберегти саму будівлю та встановити на її фасаді таблички з інформацією про правовий статус мозаїки.

Фото: x.com/krieger_p

Семен також зазначає, що панно «Вітер» є останнім вцілілим твором художниці, оскільки інші її мозаїки були знищені тоталітарним режимом та російськими загарбниками. Він підкреслює, що будівля ресторану «Вітряк» має унікальну історію та є важливим об’єктом історії столиці другої половини XX століття.

Так нагадуємо, що у серпні 2024 ресторан «Вітряк», який знаходиться на проспекті Академіка Глушкова, 11, із мозаїкою виставили на продаж. Сам ресторан було збудовано у 1967 році за проєктом Анатолія Добровольського, а панно створено Аллою, у співпраці з її чоловіком, Віктором Зарецьким і живописцем Борисом Плаксієм.

фото: sovietmosaicsinukraine

Сама мозайка створена зі смальти, скла, мармуру та керамічної плитки.

Як згадує Борис, то Аллі довелося працювати у важких умовах, за його словами тоді була пізня осінь і холодно. Спочатку страшні дощі, а потім морози й вітри. За пів години руки, якими береш цементний розчин, ставали як граблі.

фото: sovietmosaicsinukraine

Варто зазначити, що побоювання, що нові власники закриють мозаїку є не безпідставними.

Так у 2017 році мистецтвознавиця Євгенія Моляр була змушена звернутися до керівництва закладу Mill Hub, який тоді розташовувався в приміщенні «Вітряка», з проханням прибрати їхній логотип з мозаїки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button