Держслужбовців Токіо переводять на чотириденний тиждень, щоб ті більше народжували
Рівень народжуваності в Японії у червні цього року досягнув нового мінімуму.
Рівень народжуваності в Японії у червні цього року досягнув нового мінімуму.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 173 днів. За цей час ми опублікували 25356 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У квітні столиця Японії запроваджує чотириденний робочий тиждень для державних службовців, аби підтримати зайнятих матерів і покращити рівень народжуваності, повідомляє CNN.
Окремо запроваджують програму, яка дозволить батькам учнів початкової школи обміняти частину зарплати за можливість іти з роботи раніше.
«Ми переглянемо стилі роботи, щоб нікому не доводилося відмовлятися від кар’єри через народження дитини або догляд за нею», — заявила губернаторка Токіо Юріко Коїке.
Рівень народжуваності в Японії неупинно падає, й у червні цього року досягнув нового мінімуму. Коефіцієнт знизився до 1,2 — в той час, як для підтримання популяції необхідний показник 2,1.
Чимало соціологів пояснюють падіння народжуваності в Японії жорсткою культурою праці та зростанням вартості життя. Виснаження працівників часом призводить до летальних випадків — смерть від перевтоми на роботі має назву каросі.
Уряд Японії намагається подолати демографічну кризу, зокрема, надаючи чоловікам декретні відпустки для догляду за дитиною.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті