Містами мобільності майбутнього назвали Сан-Франциско, Париж і Сінгапур
Фокус на нових технологіях вивів американські міста на вищі позиції рейтингу.
Фокус на нових технологіях вивів американські міста на вищі позиції рейтингу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 144 днів. За цей час ми опублікували 25151 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Сан-Франциско очолило рейтинг міст, найкраще підготованих до майбутнього мобільності. Дослідники з компанії Oliver Wyman Forum та Каліфорнійського університету в Берклі проаналізували 70 міст світу, повідомляє Bloomberg CityLab.
Автори рейтингу зважали на такі параметри, як пішохідна доступність, якість повітря та передусім впровадження нових технологій — зокрема, безпілотний транспорт, мережі зарядок для електромобілів тощо.
На другому місці розмістили Париж, далі йдуть Сінгапур, Мюнхен, Амстердам, Стокгольм, Берлін, Нью-Йорк, Цюріх і Лондон.
Аналіз включає окремі індекси для екологічності, громадського транспорту та технологічності. Так, за першим показником решту міст випереджає Гельсінкі. У другій категорії першість завоював Сінгапур.
«Ми відчули, що цього року важливо звернути більше уваги на технології на тлі зростання кількості автономного транспорту в міському середовищі, і — в довгостроковій перспективі — появі літальних апаратів з електричним вертикальним зльотом і посадкою (e-VTOL) як нової парадигми мобільності», — зауважує професор Каліфорнійського університету Александр Байєн, фахівець з електротехніки.
Саме зміщення фокусу на нові технології вивело американські міста на вищі позиції рейтингу попри те, що розвиток громадського транспорту, пішохідна та велоінфраструктура в США пасе задніх. Наприклад, лідер загального рейтингу Сан-Франциско посів лише 24 місце за індексом громадського транспорту, але набрав бали завдяки електромобілям і аеротаксі.
Париж зміг дістатися другої сходинки завдяки підготовці до Олімпійських ігор-2024: розширив метро, почав тестувати аеротаксі.
Відповідно, більшість міст Африки та Латинської Америки опинилися в кінці рейтингу, бо не досягли значного прогресу в упровадженні електромобілів та в цифровій трансформації. Укладачі списку, втім, зазначають, що це також означає привабливість таких міст із точки зору інвестицій у ті галузі, які недостатньо добре розвинуті.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті