Містами мобільності майбутнього назвали Сан-Франциско, Париж і Сінгапур
Фокус на нових технологіях вивів американські міста на вищі позиції рейтингу.
Фокус на нових технологіях вивів американські міста на вищі позиції рейтингу.
Сан-Франциско очолило рейтинг міст, найкраще підготованих до майбутнього мобільності. Дослідники з компанії Oliver Wyman Forum та Каліфорнійського університету в Берклі проаналізували 70 міст світу, повідомляє Bloomberg CityLab.
Автори рейтингу зважали на такі параметри, як пішохідна доступність, якість повітря та передусім впровадження нових технологій — зокрема, безпілотний транспорт, мережі зарядок для електромобілів тощо.
На другому місці розмістили Париж, далі йдуть Сінгапур, Мюнхен, Амстердам, Стокгольм, Берлін, Нью-Йорк, Цюріх і Лондон.
Аналіз включає окремі індекси для екологічності, громадського транспорту та технологічності. Так, за першим показником решту міст випереджає Гельсінкі. У другій категорії першість завоював Сінгапур.
«Ми відчули, що цього року важливо звернути більше уваги на технології на тлі зростання кількості автономного транспорту в міському середовищі, і — в довгостроковій перспективі — появі літальних апаратів з електричним вертикальним зльотом і посадкою (e-VTOL) як нової парадигми мобільності», — зауважує професор Каліфорнійського університету Александр Байєн, фахівець з електротехніки.
Саме зміщення фокусу на нові технології вивело американські міста на вищі позиції рейтингу попри те, що розвиток громадського транспорту, пішохідна та велоінфраструктура в США пасе задніх. Наприклад, лідер загального рейтингу Сан-Франциско посів лише 24 місце за індексом громадського транспорту, але набрав бали завдяки електромобілям і аеротаксі.
Париж зміг дістатися другої сходинки завдяки підготовці до Олімпійських ігор-2024: розширив метро, почав тестувати аеротаксі.
Відповідно, більшість міст Африки та Латинської Америки опинилися в кінці рейтингу, бо не досягли значного прогресу в упровадженні електромобілів та в цифровій трансформації. Укладачі списку, втім, зазначають, що це також означає привабливість таких міст із точки зору інвестицій у ті галузі, які недостатньо добре розвинуті.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті