Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 146 днів. За цей час ми опублікували 25173 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: lodz.pl

Товариство польських урбаністів визнало Площу Вольностей (Свободи) у Лодзі найкращим громадським простором Польщі 2024 року. Проєкт перепланування площі розробили архітектори з бюро A2P2 architecture & planning та mamArchitekci.

Власне саме товариство засноване у 1923 році групою видатних архітекторів, науковців та громадських діячів при Архітектурному факультеті Варшавської політехніки. Сьогодні воно об’єднує близько 1000 членів у регіональних відділеннях та тематичних секціях та займається захистом суспільних інтересів у сфері планування та використання простору в Польщі.

фото: lodz.pl

Площа Вольностей у Лодзі була створена у 1920-х роках як Новий ринок на завершенні вулиці Петрковської – найдовшої вулиці Польщі, яка має протяжність у чотири кілометри. Спочатку площа слугувала ринком і місцем для зупинки кінних екіпажів. З появою трамваїв у 1898 році вона набула статусу репрезентативної міської площі.

фото: lodz.pl

Під площею розташований унікальний овальний резервуар для дощової води, який відкритий для відвідувачів. Вона довгий час була перетнута трамвайними коліями та автомобільними дорогами, через що переважно використовувалася як транспортний вузол.

фото: lodz.pl

Комплексна реконструкція площі відбулася в рамках Програми ревіталізації центральної частини Лодзі, де має бути відреставрована територія площею 32,5 га.

Основні зміни:

  • Бетонне покриття замінили на зелені насадження: висаджено 64 дерева, тисячі кущів, багаторічних рослин, трав та цибулин.
  • Спроєктовано систему для збору дощової води, що спрямовує її до рослин, зменшуючи потребу у штучному поливі.
  • Створено дощові сади, які утримують воду на площі та запобігають її потраплянню в каналізацію.
  • Завдяки різноманітним рослинам площа сприяє біорізноманіттю, забезпечуючи їжу для птахів і комах.
фото: tulodz.pl

Після реконструкції площа перетворилася на зручний громадський простір для мешканців та туристів, поєднавши історичний дух із сучасним підходом до екології та комфорту.

Нагадуємо, що у польській Ченстохові збудують новий залізничний вокзал замість нинішньої постмодерністської будівлі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button