Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 146 днів. За цей час ми опублікували 25173 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/AmiDPerov

На ділянці, де знесли частину огорожі Байкового кладовища в Києві, почалося капітальне будівництво, повідомляє юрист Дмитро Перов.

Зараз на цвинтарі зносять старий паркан і будують новий із цегли та клінкерної плитки. Вже ці роботи критикувалися не лише пам’яткоохоронцями — у КМДА заявляли, що роботи суперечать вимогам про охорону культурної спадщини.

Фото: facebook.com/AmiDPerov

Ритуальна служба, яка проводила тендер, пояснювала, що необхідно влаштувати підпірні стінки на місцях зсуву, тому паркан повністю розібрали.

Тепер вздовж вулиці Миколи Грінченка за металевим будівельним парканом з’явилися фундамент і бетонний монолит. Перов зауважує, що на будмайданчику немає паспорту об’єкту або інших інформаційних вказівників.

Фото: facebook.com/AmiDPerov

Киянин Володимир Бондаренко зауважує, що ділянка на три сотки на вулиці Миколи Грінченка 10/6 (кадастровий номер 8000000000:79:008:0081) відведена фірмі «Ідеал Стар Буд», що належить Христині Прокопів, доньці ексголови Укртрансгазу Ігорю Прокопіву. Землю, за даними Бондаренка, відвели під обслуговування підземного приміщення.


Байковий цвинтар є пам’яткою національного значення, а сама стіна має статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Перші поховання почалися у 1830-х роках. Цегляний паркан було зведено у другій половині ХІХ століття.

У 1970-і тут збудували меморіальний комплекс — Зали прощання з крематорієм та Стіну пам’яті за проєктом Авраама Мілецького, Володимира Мельніченка та Ади Рибачук і заснували колумбарій. У 1980-х Стіна пам’яті була знищена радянською владою.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button