Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 150 днів. За цей час ми опублікували 25200 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: Спадщина

Архітектор Володимир Дербеньов розробив проєкт консервації та термінових протиаварійних робіт для історичного корпусу лікарні «Охматдит». Його вже затвердив Департамент охорони культурної спадщини. Цю новину повідомила ГО «Спадщина» у своїх соцмережах.

Нагадуємо, що під час атаки на Київ восьмого листопада 2024 року постраждали корпуси дитячої лікарні, у тому числі й зазнав руйнувань історичний корпус. Тоді міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що замість історичної будівлі, пошкодженої внаслідок ракетної атаки, збудують нову. На думку посадовця, лікарняний корпус відновленню не підлягаю.

Варто додати, що цю будівлю зведено у 1901–1903 роках міським підрядником Львом Гінзбургом за фінансової підтримки меценатів Терещенків. Архітектором виступив Володимир Ніколаєв.

фото: Спадщина

Спочатку це була лікарня для чорноробів на 25 ліжок. У 1929 році заклад перепрофілювали на Українську дитячу спеціалізовану лікарню системи охорони материнства і дитинства (ОХМАТДИТ). У корпусі №3 працював видатний дитячий хірург Андрій Шуринко (1894–1969), професор Київського медичного інституту.

Заява міністра щодо демонтажу будівлі, викликала обурення, і активісти зареєстрували петицію із закликом зберегти памʼятку.

фото: Спадщина

Вони також звернулися до німецького уряду по допомогу, що дало позитивний результат. Уже наступного року памʼятку обіцяють відновити після розробки проєкту реставрації.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button