Розробили план реставрації вітража Миколаївського костелу
Відновлення здійснюватимуть згідно з оригінальними кресленнями.
Відновлення здійснюватимуть згідно з оригінальними кресленнями.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 151 днів. За цей час ми опублікували 25215 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України повідомило про план реставрації Миколаївського костелу.
Так надаємо, що внаслідок ракетного обстрілу столиці 20 грудня в костелі вибито шибки та скління.
Щоб запобігти подальшій руйнації, Миколаївський костел вже вкривають тимчасовим опорядженням. Це допоможе зберігати оптимальну температуру всередині та захистити фасади й приміщення від зовнішніх впливів під час підготовки до реставрації.
Після оцінки втрат і затвердження плану ремонту розпочнеться виготовлення нових скляних елементів центрального вітража, зруйнованого під час обстрілу. Відновлення виконають за автентичними кресленнями та записами з паспорта реставрації, використовуючи сучасні матеріали, які збережуть задум авторів 1899–1909 років.
У 1979–1981 роках радянська влада змінила призначення костелу для концертної діяльності, здійснивши реконструкцію внутрішніх приміщень. Тоді замінили частину конструктивних і декоративних елементів, а скло центрального вітража замінили на спрощений варіант.
Сьогодні Миколаївський костел залишається одним із символів Києва та важливою частиною культурної спадщини України. Іін був побудований у 1899—1909 роках у неоготичному стилі архітектором Владиславом Городецьким за проєктом С. В. Валовського.
Фахівці ретельно готують акти й оновлюють документацію, що стане основою для реставраційної програми, яка поверне споруді її автентичний вигляд XIX століття.
Зазначимо, що у вересні 2024 року Міністерство культури зазначало, що реставрація фасадів Костелу Святого Миколая, пошкоджених у пожежі 2021 року, коштуватиме 148 мільйонів гривень.
Читати також: Чому за два роки після пожежі навколо київського костелу стоїть будівельний паркан?
Так у січні 2022 року частково завершили протиаварійні роботи, на що витратили 21,5 мільйона гривень, пожертвуваних українськими бізнесами. У будівлі закрили вікна поліетиленом, встановили освітлення, опалення з радіаторами, захисну сітку від падаючого каміння та накрили підлогу ДСП-плитами. Та за словами Павло Вишковського, настоятеля храму, після цих протиаварійних робіт стан костелу погіршився.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті