У відреставрованій кам’яниці XVII століття на площі Ринок у Львові відкрили культурний простір (фото)
У просторі MONO проводитимуть виставки одного об'єкту. Зараз тут експонують елемент чавунної печі.
У просторі MONO проводитимуть виставки одного об'єкту. Зараз тут експонують елемент чавунної печі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 151 днів. За цей час ми опублікували 25215 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
19 грудня на площі Ринок у центрі Львові відкрився новий муніципальний культурний простір MONO, повідомляє міська рада.
Нову інституцію розмістили у відреставрованому приміщенні кам’яниці XVII століття на площі Ринок 21. Реставрацію протягом двох років здійснювала фірма Karp Restorer Василя Карпіва.
«У процесі реставрації проявлялись все цікавіші деталі простору. За п’ять століть будівля мала кардинальні зміни, як архітектурні, так і в оздобленні. Саме тому ми зробили так, що відвідувачі бачили всі шрами, всі надбання, всі елементи, які говорять про розвиток історії цього об’єкта, — розповідає реставратор Василь Карпів. — Тобто ми не реставрували чи ремонтували об’єкт, а фактично законсервовали все, що має історичну, культурну чи мистецьку цінність».
Простір MONO стане частиною мережі Unbroken Art. Основна ідея — «Мистецтво працює з травмою». Художню концепцію простору сформував Влодко Костирко.
Тут проводитимуть виставки одного об’єкту. Кожні півтора місяці експозиція оновлюватиметься. Також проводитимуть лекції, дискусії. Особливий акцент робитимуть на проведенні подій для ветеранів. Крім того, тут буде зібрана колекція книжок про культуру. Місце буде безкоштовним для некомерційних заходів.
Перша виставка — «Чавунна Біблія», яку курує Павло Гудімов. Єдиний об’єкт — елемент чавунної печі XVII століття.
«Я знайшов його в управлінні охорони історичного середовища, коли ми готували виставку в межах Львівського тижня скульптури. Тоді він не потрапив до проєкту, що свідчить про те, що він чекав свого часу саме для простору MONO. Ніхто не знає, звідки цей об’єкт, скільки йому років, яка його історія», — розповідає Гудімов.
Зараз простір відкрився лише наполовину. Другу частину дороблять наступного року. MONO стане інклюзивним простором з повним доступом для людей з інвалідністю.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті