На Байковому цвинтарі може з’явитися п’ятиповерхівка замість туалету
У державних реєстрах тепер вказано, що на ділянці розміщено нежитлову будівлю площею 638 квадратних метри.
У державних реєстрах тепер вказано, що на ділянці розміщено нежитлову будівлю площею 638 квадратних метри.
На Байковому кладовищі в Києві почалося будівництво капітальної споруди. На місці колишньої публічної вбиральні може постати багатоповерхівка, повідомляє LB.ua.
На цвинтарі вже триває будівництво: зносять історичний паркан і будують новий із цегли та клінкерної плитки. Водночас кияни помітили лиття бетонних паль скраю території цвинтаря на вулиці Грінченка.
Раніше тут був підземний громадський туалет площею 123 квадратних метри. «Туалетною схемою» називають отримання ділянок у власність під приводом розміщення на них дрібних споруд, як гаражі, склади чи туалети. У даному разі забудовник скористався буквально туалетом.
У державних реєстрах тепер вказано, що на ділянці розміщено нежитлову будівлю площею 638 квадратних метри. Її власник з 2022 року — «Інвест-промоушен».
«Віртуальна споруда була внесена спершу ЄДЕССБ як новозбудований об’єкт, на неї отримані майнові права зі зміною площі щодо попереднього об’єкта за адресою, а вже тепер на комунальній земельній ділянці фактично зводять об’єкт, який там начебто стоїть принаймні два роки», — пояснює журналістка Леся Падалка.
Можливість маніпуляцій закладено в самій електронній системі ЄДЕССБ. Чиновники можуть за власним бажанням закривати публічний доступ до інформації в будь-якому документі. Відповідно, вже не можна дізнатися, хто брав участь в оборудці на Байковому: чи шахрайство забудовника, чи чорний нотаріус.
Якщо забудовник захоче звести будівлю на 638 квадратів, не виходити за межі наявної споруди, йому потрібно буде звести п’ять поверхів. Або чотири наземні та один підземний. Житловою забудовою, втім, цей об’єкт не може стати.
Земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:79:008:0081 було відведено фірмі «Ідеал Стар Буд», що належить Христині Прокопів, доньці ексголови Укртрансгазу Ігорю Прокопіву, додає Олег Симороз.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті