Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 155 днів. За цей час ми опублікували 25250 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: go2.kiev.ua

24 грудня 2024 року КМДА надала відповідь на петицію № 13255 «Захистити Літературний сквер від забудови чи спроб включити його частину до будівельного простору». У відповіді зазначено, що, враховуючи суспільну значущість цього питання, будуть вжиті необхідні заходи для захисту скверу.

Але разом з тим, у відповіді також зазначено, що для визнання скверу об’єктом культурної спадщини необхідно провести дослідження, оцінити його цінність та стан.

Нагадуємо, що цю петицію подали у листопаді 2024 року. Автор петиції, Катерина Зарембо, просила захистити частину Літературного скверу (колишній Чкаловський сквер) на розі вулиць Олеся Гончара та Михайла Коцюбинського від спроб забудови.

Так вона зазначила, що майже 30 років забудовник за підтримки окремих представників київської влади намагається побудувати багатоповерхівку біля Літературного скверу, лише за декілька метрів від будівлі-пам’ятки архітектури — Інституту геологічних наук НАН України.

Нагадуємо, що у «Хмарочос» писав про цей об’єкт. Перші спроби забудови скверу розпочалися на початку 2000-х років. У 2004 році Київрада передала Інституту геологічних наук НАН України земельну ділянку площею 0,32 гектара за адресою: вулиця Олеся Гончара, 55-Б, з кадастровим номером 8000000000:88:055:0011 з цільовим призначенням «для експлуатації та обслуговування адміністративних будівель і господарських споруд». Інститут геології уклав угоду з ТОВ «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь», за якою мав отримати частину квартир у майбутній новобудові. У 2005 році «Оболонь» орендувала дві ділянки на вул. Богдана Хмельницького, 80-Б, зобов’язуючись передати 10% квартир мерії. Замість будівництва компанія передала ділянки в суборенду ТОВ «Ділайвест».

У 2017 році забудовник почав рити котлован для будівлі та Міністерство культури провело перевірку і встановило порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини, тому будівельні роботи зупинили, але у 2019 році забудовник виграв суд і скасував цю заборону. Але варто зазначити, що забудовник заявляв, що забудовувати сквер не планують, а хочуть займатися його благоустроєм.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button