У київській 25-поверхівці зникає світло, але працює ліфт. Як так вдалося зробити?
Обладнання і встановлення інверторів із батареями «під ключ» обійшлися ОСББ приблизно в 700 тисяч гривень.
Обладнання і встановлення інверторів із батареями «під ключ» обійшлися ОСББ приблизно в 700 тисяч гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 250 днів. За цей час ми опублікували 25971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В одній із київських багатоповерхівок під час відключень аварійне живлення ліфта вмикається автоматично. ОСББ вдалося забезпечити системою безперебійного живлення, повідомляють Texty.org.ua.
Раніше, коли в 25-поверховому будинку ЖК «Паркові озера» вимикали світло, літні люди просто не виходили на вулицю, а сусіди приносити їм у квартири їжу та воду.
Система безперебійного живлення будинку зазвичай має дві-три складові: інвертори (аварійне живлення), генератор та сонячні панелі (допоміжне живлення, якщо батареї розрядилися).
Спершу купили генератор — Трифазний на 10 кВт, розповідає голова ОСББ Андрій Захарченко. Але потужності вистачало лише на водопостачання. Під час знеструмлень на десятому поверсі й вище води вже не було. Для запасу пального потрібно було окреме приміщення.
Потім Андрій побачив відео на ютубі — як в одному з будинків Києва встановили сонячні панелі та інвертори.
Система безперебійного живлення заходила на ринок України з розрахунком на котеджі. На великі будинки майже ніхто такого не ставив. Спочатку фірми просили захмарні ціни. Однак ОСББ вдалося знайшти варіант майже втричі дешевше — китайський бренд Deye. У вересні 2024 року будинок отримав альтернативні джерела живлення. Двох інверторів на 12 кВт і восьми акумуляторів загальною потужністю 40 кВт вистачає приблизно на п’ять-шість годин без світла.
«Зараз споживання 2,85 кВт з одного інвертора. Це тому, що їздять ліфти. 95% заряду батарей, — показує Андрій на смартфоні. — Уже світла в нас 20 хвилин немає, відсотки не зменшилися. Бо батареї нові й до 100% ще не заряджаються. У будинку крім ліфтів є гаряча й холодна вода, освітлення на загальних балконах».
Генератор залишається на випадок аварійного живлення. Його заводять вручну.
Обладнання і встановлення інверторів із батареями «під ключ» обійшлися ОСББ приблизно в 700 тисяч гривень.
«Ми порахували, виходить приблизно 1,8–2 тисячі гривень із квартири. Але здавали хто скільки може. Дехто й 10 тисяч здавав. Навіть люди з першого поверху, яким ліфт не потрібний, все одно здавали», — каже Андрій.
Якщо встановлювати всю систему одразу із сонячними панелями, інверторами, генератором, то вийде приблизно по 4 000–5 000 із квартири.
За систему ще повністю не розрахувалися. Кредит зможуть виплатити, коли частину витрат компенсує програма «70/30» від КМДА. Міська влада компенсує вже за виконані роботи.
Порядок дій для будинку, який хоче встановити систему:
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті