Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 155 днів. За цей час ми опублікували 25239 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Trinity Treft / Unsplash

Укрпошта виступає проти запровадження податку на посилки з-за кордону вартістю до 150 євро, заявила в інтерв’ю Інтерфакс-Україна з директорка департаменту міжнародних операцій компанії Юлія Павленко.

18 липня Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, яким пропонується підвищити окремі податки: зокрема, запровадити ПДВ на імпортні посилки у розмірі до 150 євро.

За словами Павленко, місцеві маркетплейси не наповнені українськими товарами. Вона має сумнів, що ініціатива захищає національних виробників і споживачів.

Варто, зокрема, враховувати проблеми інфраструктурою. Запровадження обнулення ліміту без належної системи, аналогічної європейській Import One Stop Shop, може створити хаос на митниці. У Європейському Союзі така система працює успішно, але її запуск потребував понад чотири роки підготовки. В Україні наразі подібного механізму немає.

Запропоновані законодавчі ініціативи ставлять неприйнятні вимоги для іноземних компаній, наголосила Павленко. Їм доведеться реєструвати окремі компанії або користуватися посередниками, які нестимуть юридичну відповідальність за кожну транзакцію.

«Ми уважно вивчили законопроєкт з юристами та дійшли невтішного висновку: у тому вигляді, як він виписаний жодна іноземна компанія не зможе виконати більшість передбачених вимог», – зазначила вона.

Щодо аргументу використання поштових каналів для контрабанди — всі посилки проходять електронну митницю, а процес контролює відеонагляд. Натомість основний обсяг контрабанди перевозиться іншими шляхами, наприклад, автобусами через кордон.


У жовтні Нова пошта також закликала відмовитись від податку на посилки до 150 євро. Співвласник компанії Володимир Поперешнюк натомість запропонував підвищити безмитний поріг для посилок до 1000 доларів і спростити митні процедури.

«На тлі катастрофічних для економіки зростань податків і нових регулювань ідея обкласти зборами міжнародні посилки — найгірша серед усіх, які можна було б придумати», — зазначив Поперешнюк.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button