Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 195 днів. За цей час ми опублікували 25538 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

В умовах воєнних дій для людини вкрай важлива стабільність психоемоційного стану. Стреси, тривоги та суцільна невизначеність впливають не лише на самопочуття, а й на швидкість реакцій і здатність адаптуватися до змін. Важливим чинником збереження здоров’я стає психологічна самодопомога. Покращенню емоційного стану сприяють дихальні практики, медитація, ведення щоденника та прості фізичні вправи. Як правильно підтримувати себе та близьке оточення — підкажуть книги про психологію, ретельно підібрані експертами книгарні Readeat.

Чому потрібна психологічна самодопомога

Вміння підтримувати власну психіку важливе для збереження ментального здоров’я. Тільки подбавши про себе, людина може бути ресурсною для своїх дітей, друзів, родини чи громади, а отже — здатною допомагати іншим. Довготривалі стреси призводять до виснаження, панічних атак, ПТСР і депресії. Емоційний стан впливає на фізичний, а саме на роботу серцево-судинної, імунної та нервової систем. Психологічна самодопомога — дієвий метод впоратися зі щоденними викликами, підвищити стійкість і працездатність.

Як покращити психологічний стан

Насамперед фахівці рекомендують контролювати власні емоції, а також стежити за їхніми змінами. Різкі коливання настрою, плаксивість, апатія, надмірна активність або, навпаки, повна байдужість до поточної ситуації вказують на психологічні негаразди. Інколи нормалізувати настрій і самопочуття допомагають прості рутинні ритуали: прогулянка перед сном, родинне чаювання, водні процедури, читання мотиваційних творів від книгарні Readeat, як-от «Їсти, молитися, кохати» Елізабет Ґілберт або «Жага до життя» Джека Лондона.

Ефективними засобами зняття стресу є техніки релаксації: медитація, йога або арттерапія (малювання, спів, рукоділля). Обов’язкова умова — контроль над інформаційним потоком. Безперервне вивчення негативних новин лише посилює тривогу, тож обмежуйте час на переглядання інтернет-ресурсів, а також обирайте надійні джерела інформації.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button