В уряді оцінили технологічну систему для платних доріг у 7 мільярдів гривень
Йдеться лише про систему, яка фіксує кілометраж, який проїхав автомобіль.
Йдеться лише про систему, яка фіксує кілометраж, який проїхав автомобіль.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Система для платних доріг, що дозволяє розраховувати розмір плати за їхнє використання, може коштувати близько семи мільярдів гривень, повідомив заступник міністра фінансів Олександр Кава в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.
Кава наголосив, що слід розрізняти два різновиди платних доріг:
«Це потребує розбудови спеціальної системи оплати й контролю, яка є недешевою. Ще до війни робили розрахунки вартості такої системи для основних державних доріг, вона була близько семи мільярдів гривень», — зауважив Кава.
Найпростіше технологічне рішення, за словами посадовця, — віньєтки. Це спеціальний документ або наклейка, що підтверджує оплату за користування дорогою. Їх використовують переважно в невеликих за площею країнах, які можна проїхати з повним баком без заправки. Такі системи діють у Чехії, Угорщині, Словаччині та Румунії.
«В Україні з огляду на площу країни, як і в Польщі, запроваджувати віньєтки немає жодного сенсу», — зазначає Кава.
Альтернативним способом є використання GPS-приладів або магнітних рамок з RFID-мітками.
Нещодавно в Міністерстві розвитку громад та територій повідомили, що запровадження платних доріг є вимогою ЄС до України.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті