Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 163 днів. За цей час ми опублікували 25291 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Пункт стягування плати за користування дорогою в Ірландії. Фото: JoachimKohlerBremen, CC BY-SA 4.0

Система для платних доріг, що дозволяє розраховувати розмір плати за їхнє використання, може коштувати близько семи мільярдів гривень, повідомив заступник міністра фінансів Олександр Кава в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Кава наголосив, що слід розрізняти два різновиди платних доріг:

  • платні концесійні дороги — будують коштом інвестора, і він потім протягом певного часу бере плату за проїзд дорогою, щоб повернути інвестиції в її будівництво;
  • платні дороги, запроваджені у більшості європейських країн, — плата стягується, щоб покрити витрати на будівництво та утримання. Оплату стягують залежно від кілометражу, який проїхав автомобіль. Цей параметр фіксує спеціальна система.

«Це потребує розбудови спеціальної системи оплати й контролю, яка є недешевою. Ще до війни робили розрахунки вартості такої системи для основних державних доріг, вона була близько семи мільярдів гривень», — зауважив Кава.

Найпростіше технологічне рішення, за словами посадовця, — віньєтки. Це спеціальний документ або наклейка, що підтверджує оплату за користування дорогою. Їх використовують переважно в невеликих за площею країнах, які можна проїхати з повним баком без заправки. Такі системи діють у Чехії, Угорщині, Словаччині та Румунії.

«В Україні з огляду на площу країни, як і в Польщі, запроваджувати віньєтки немає жодного сенсу», — зазначає Кава.


Альтернативним способом є використання GPS-приладів або магнітних рамок з RFID-мітками.

Нещодавно в Міністерстві розвитку громад та територій повідомили, що запровадження платних доріг є вимогою ЄС до України.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button