Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 162 днів. За цей час ми опублікували 25288 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Peter Fly / Unsplash

Завтра, першого січня 2025 року, закінчується контракт на постачання російського газу в Європу через територію України. 19 грудня президент Володимир Зеленський заявив у Брюсселі, що Україна не поновлюватиме угоди з російським «Газпромом».

Європейський Союз заявив, що готовий до припинення транзиту. В Єврокомісії запевнили, що інфраструктура достатньо гнучка, щоб газ із третіх країн надходив альтернативними маршрутами в Центральну та Східну Європу, повідомляє DW.

Євросоюз понад рік готувався до альтернативних схем. Газова інфраструктура зміцнилася завдяки значним потужностям з імпорту скрапленого природного газу. Крім того Європа посилювала енергоефективність і використання відновлюваних джерел енергії.

Поки що Росія продовжувала постачати до Європи близько 15 мільярдів кубометрів газу на рік — передусім до Словаччини та Австрії.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо погрожує у відповідь на припинення транзиту газу припинити резервне постачання електроенергії Україні. Наразі Словаччина є другим за обсягом постачальником аварійної допомоги та імпорту. 22 грудня Фіцо зустрічався у Москві з Путіним.

Тарифи зростуть у 2-4 рази

Через припинення транзиту російського газу з першого січня у два-чотири рази зростуть тарифи на транспортування газу для українців, повідомляє Forbes з посиланням на рішення Нацкомісії з регулювання енергетики.

Це вплине на роботу промисловості, але не стосуватиметься напряму побутових споживачів, оскільки вони перебувають під дією спеціального режиму ПСО (покладання спеціальних обов’язків).


Тариф для міжнародних точок планують підняти з 4,1 євро за тисячу кубометрів до 10,29 євро за тисячу кубометрів для входу в українську газотранспортну систему і з 7,6-8,6 євро до 14,58-15,74 євро для виходу.

Для внутрішніх точок тарифи зростуть з 101,9 гривні за тисячу кубометрів до 464,4 гривні для входу і з 124,16 гривні до 501,97 гривні для виходу.

85% доходу компанії «Оператор ГТС України» надходило від транспортування російського газу, і лише 15% — від внутрішніх споживачів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button