Україна припиняє транзит російського газу в Європу. Для українців підвищаться тарифи
Це не стосуватиметься напряму побутових споживачів, але вплине на роботу промисловості.
Це не стосуватиметься напряму побутових споживачів, але вплине на роботу промисловості.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 162 днів. За цей час ми опублікували 25288 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Завтра, першого січня 2025 року, закінчується контракт на постачання російського газу в Європу через територію України. 19 грудня президент Володимир Зеленський заявив у Брюсселі, що Україна не поновлюватиме угоди з російським «Газпромом».
Європейський Союз заявив, що готовий до припинення транзиту. В Єврокомісії запевнили, що інфраструктура достатньо гнучка, щоб газ із третіх країн надходив альтернативними маршрутами в Центральну та Східну Європу, повідомляє DW.
Євросоюз понад рік готувався до альтернативних схем. Газова інфраструктура зміцнилася завдяки значним потужностям з імпорту скрапленого природного газу. Крім того Європа посилювала енергоефективність і використання відновлюваних джерел енергії.
Поки що Росія продовжувала постачати до Європи близько 15 мільярдів кубометрів газу на рік — передусім до Словаччини та Австрії.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо погрожує у відповідь на припинення транзиту газу припинити резервне постачання електроенергії Україні. Наразі Словаччина є другим за обсягом постачальником аварійної допомоги та імпорту. 22 грудня Фіцо зустрічався у Москві з Путіним.
Через припинення транзиту російського газу з першого січня у два-чотири рази зростуть тарифи на транспортування газу для українців, повідомляє Forbes з посиланням на рішення Нацкомісії з регулювання енергетики.
Це вплине на роботу промисловості, але не стосуватиметься напряму побутових споживачів, оскільки вони перебувають під дією спеціального режиму ПСО (покладання спеціальних обов’язків).
Тариф для міжнародних точок планують підняти з 4,1 євро за тисячу кубометрів до 10,29 євро за тисячу кубометрів для входу в українську газотранспортну систему і з 7,6-8,6 євро до 14,58-15,74 євро для виходу.
Для внутрішніх точок тарифи зростуть з 101,9 гривні за тисячу кубометрів до 464,4 гривні для входу і з 124,16 гривні до 501,97 гривні для виходу.
85% доходу компанії «Оператор ГТС України» надходило від транспортування російського газу, і лише 15% — від внутрішніх споживачів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті