Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 164 днів. За цей час ми опублікували 25291 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: pixabay

Згідно з даними Nationwide Building Society ціни на житло у Великій Британії наприкінці 2024 року майже досягли рекордного рівня, про що зазначає видання Blomberg.

Ціни зростають на 0,7% за місяць, що перевищує очікування економістів у 0,1%. Ймовірно, до кінця 2025 року нерухомість подорожчає ще на 4%. Водночас Nationwide повідомляє, що в грудні 2024 року ціни були на 4,7% вищими, ніж у грудні 2023 року.

У Північній Англії ціни зросли швидше, ніж у Південній. У Лондоні середня ціна будинку залишилася стабільною — понад 670 тисяч доларів, а у регіонах Південного Сходу зафіксували незначне зниження в останньому кварталі. Загалом середня ціна будинку зараз становить 338 тисяч доларів.

Попри зростання цін, житло у Великій Британії залишатиметься недоступним для багатьох. Так у 2022 році середній будинок коштував дев’ять річних зарплат, тоді як у 1990-х — лише чотири, що вказує на погіршення ситуації. Це приводить до того, що молодь все частіше потребує фінансової підтримки від батьків, щоб придбати власний будинок. Це збільшує розрив між тими, хто отримує допомогу від батьків, і тими, хто цього робити не може, роблячи нерівність ще більшою й ускладнюючи планування дорослого життя.

фото: realestate.24tv.ua

Діти батьків, які володіють житлом, у 58% випадків теж купують будинок до 35 років. Для тих, чиї батьки не мали власного житла, цей показник складає лише 27%. З 1970-х років дедалі більше людей розраховують на допомогу батьків при купівлі житла. У 1975 році таких було лише 6%, а до 2020 року їх стало 30%, з яких 5% отримали будинки, повністю оплачені батьками.

Щоб купити житло без підтримки батьків, 35-річному потрібно заробляти на 30 тисяч фунтів більше, ніж його однолітку з багатими батьками.

Також молоді у Британії складніше знайти добре оплачувану роботу, ніж було старшим поколінням у їхньому віці. Хоча безробіття зменшується, зарплати майже не ростуть. Наприклад, міленіали у 30 років заробляють на 8% менше, ніж попереднє покоління у тому ж віці, а з 2007 до 2023 року зарплати випускників знизилися на 16%. Разом з тим погіршилась можливість на отримання вищої освіти. У 1998 році плата за навчання становила понад тисячу доларів США, а у 2012 — вже понад десять тисяч доларів США на рік. Це відбулося через збільшення професій, які вимагають вищої освіти: у 1990 таких було 30%, а у 2020 — 55%. Загалом ця ситуація в поєднанні з ростом вартості нерухомості є доволі несприятливою для придбання власного житла.

Нагадуємо, що в Нью-Йорку провели реформу, яка дозволить збудувати понад 80 тисяч нових будинків.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button