Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 167 днів. За цей час ми опублікували 25311 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Шуттерсток

В Нью-Йорку з п’ятого січня, почали стягувати плату за в’їзд до так званої «зони заторів», яка охоплює територію на південь від Центрального парку, включаючи Емпайр-Стейт-Білдінг, Таймс-сквер і район Уолл-стріт. Про що зазначає BBC.

У 2024 році Нью-Йорк вдруге поспіль визнали найбільш завантаженим містом світу, де в центрі Манхеттена транспорт у години пік в середньому рухався зі швидкістю лише 17 км/год. Запроваджена схема покликана зменшити затори та залучити мільярди доларів для розвитку громадського транспорту.

Водії платитимуть кошти за в’їзд у «зони заторів». Водії легкових автомобілів – до дев’яти доларів на день у години пік і по два долари й 25 центів в інший час. А за вантажівки та автобуси – від 14 до 22 доларів. Зону контролюють 1 400 камер.

Проте не всі містяни підтримали нововведення, називаючи це «тоталітаризмом». Конгресмен Майк Лоулер, який представляє район на північ від Нью-Йорка, ще у листопаді закликав Дональда Трампа заблокувати цю ідею і Трамп, як корінний житель Нью-Йорка, пообіцяв припинити це.

Влада Нью-Джерсі намагалася заблокувати проєкт, аргументуючи це його негативним впливом на навколишнє середовище, та суд відхилив ці спроби. Також у соцмережах лунають заклики бойкотувати це нововведення, деякі блогери пропонують влаштувати масштабний транзит транспорту без оплати, певно розраховуючи, що це перевантажить систему камер.

Хтось планує просто не заїжджати у Манхеттен, деякі розглядають можливість придбання лазерних указок, які мажуть пошкодити сенсор камери. Деякі містяни вже розпочали акції протесту.

Нагадуємо, що у Парижі також введено обмеження для пересування центром та інші заходи, які демонструють, що рівень забруднення в місті знизився на 40%.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button