Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 168 днів. За цей час ми опублікували 25333 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/ligasyla

Міністерство розвитку громад та територій затвердило зміни до державних будівельних норм В.2.2-40 «Інклюзивність будівель і споруд».

Над пропозиціями працювали експерти громадської спілки «Ліга Сильних»: Володимир Висоцький, Альона Побережник, Ірина Почерняк.

Основні зміни такі:

  • Змінили вимоги до пішохідних шляхів. Якщо раніше був сталий розмір 1,8 метра, який на практиці складно було втілити у багатьох випадок, то тепер норми є більш гнучкими — допускаються звуження доріжок, які залежать від влаштування розʼїзних кишень і майданчиків, але при цьому є доступними.
  • Деталізували вимоги до ухилу пандусів, розмірів їхніх поручнів і кріплень, а також визначили стандарти контрастності поручнів для більшої видимості.
  • Внесли чіткі вимоги до вхідних дверей. Тепер перед дверима обов’язково має бути простір для маневрування на колісному кріслі. Рецепція, реєстраційні стійки, гардероб, місця отримання довідкової інформації, касові вікна, стійка харчування, торгівельний прилавок тощо, мають бути доступними для всіх.
  • Додали стандарти до поручнів внутрішніх сходів та пандусів, які допоможуть зробити їх помітними.
  • Змінили норми щодо тактильних смуг, інформаційних табличок та інших візуальних елементів, аби людям з порушенням зору було легше орієнтуватися. 
  • Підвищено вимоги до вбиралень. Передбачили можливості маневрування для користувачів на колісних кріслах і зробили планування таких приміщень зручнішим. 
  • Доповнили норми новим додатком з рекомендаціями щодо можливих функціональних рішень для засобів безпеки, орієнтування та отримання інформації.

ДБН обовʼязкові для врахування під час будівництва нових будинків, а також реконструкції, реставрації та капітального ремонту. Виключення становлять індивідуальні житлові будинки.


Зміни наберуть чинності з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня їх реєстрації та оприлюднення на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button