Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Вулиця Межигірська. Фото: Марія Андрійчук-Журавель

На вулиці Межигірській працівники Київзеленбуду щойно зрізали ясен і планують видаляти сусідні дерева, повідомила у групі «Подоляночка» Марія Андрійчук-Журавель. Інші місцеві жителі свідчать, що те саме відбувається й на інших вулицях Подолу, зокрема на Ярославській.

У документі, який зеленбудівці показали Марії, вказано, що також видалятимуть десятки ясенів на вулицях Верхній і Нижній Вал, Введенська, Оболонська та Кирилівська.

Вулиця Межигірська. Фото: Марія Андрійчук-Журавель

Комунальники пояснюють, що дерева заражені ясеневою смарагдовою златкою, тому їх уже не врятувати. Вражені шкідником дерева, як правило, засихають за один-два роки. Торік через цю комаху вирубали частину Солом’янського парку, після чого стовбури, гілля і навіть щепу спалили, щоб не залишилось личинок.

Україна не є типовим ареалом для ясеневої златки. Згідно з цим джерелом, розповсюдження інвазивного шкідника почалося зі східних областей від 2019 року, і тепер комаха дісталася Києва. Арборист Володимир Ветроградський зафіксував появу златки на Золотих Воротах у 2022 році.

Agrilus planipennis. Фото: USDA-APHIS, wikimedia.org

Ветроградський неодноразово писав про те, що дерева можна врятувати від златки за допомогою стовбурових ін’єкцій.

«Цей ясен пару років тому отримав кваліфіковану допомогу у вигляді стовбурових ін’єкцій від агресивної ясеневої златки. Яка встигла викосити в Києві більшу частину цих прекрасних, цінних дерев, — писав він торік. — Ця допомога була вчасною. Саме тоді, коли почалось верхівкове заселення».

Врятований від златки ясен

Водночас фахівець зауважує, що препарати від златки не сертифіковані в Україні, й це обмежує їх використання у комунальниками у міському просторі.


Ветроградський застерігає, що через брак системних заходів проти епідемії златки Україна може назавжди втратити такий вид, як пенсильванський ясен: «Дітям будемо показувати ясені лише на картинках і в музеях».

«Україна провтикала в свій час вторгнення самшитової вогнівки (Cydalima perspectalis). І тепер боротьба з нею — звична справа, що віднімає дорогоцінний час та ресурс в садах», — зазначає він.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button