Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 169 днів. За цей час ми опублікували 25340 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: whitearkitekter

У Швеції набирає популярності тенденція кардинального переосмислення зовнішнього вигляду водонапірних веж. Застарілі конструкції замінюють на сучасні, схожі на модерністські архітектурні об’єкти.

Тенденція почалася у Варберзі після аварії в старій системі водопостачання. Компанія Vivab, відповідальна за відходи та водопостачання, оголосила архітектурний конкурс на нову водонапірну вежу, яка вміщує десять тисяч кубометрів води та стане міським орієнтиром. Переміг проєкт білої вежі Våga.

фото: whitearkitekter

Водонапірна вежа з чистого бетону стоїть на вершині пагорба і має незвичайну форму довгого вузького прямокутника, який спирається на дев’ять тонких стовпів. Її вигнута форма з плавними лініями нагадує хвилі сусіднього узбережжя та відрізняється від традиційних цибулинних і циліндричних резервуарів, які зазвичай можна побачити в інших містах.

Конкурсні умови враховували практичність, місткість і безпеку, але передбачали створення вежі, яка стане місцевою пам’яткою, що символізує «креативність, легкість, комфорт і силу».

Вежа у Варберзі надихнула інші міста Швеції на будівництво нових водонапірних веж, які замінюють старі конструкції та враховують зростання населення. Так нову вежу збудували у Гельсінборзі. Вона має форму великого кільця.

фото: kameratrollet

Цей проєкт розробила архітектурна студія Wingårdh Arkitektkontor. Вежа висотою 40 метрів і діаметром 90 метрів. В середині вежі є зелена зона для відпочинку містян.

фото: arkitekt

Проєкт також включає два низькі резервуари та технологічний корпус. Будівництво розпочалося навесні 2018 року, а вежа відкрилась у 2020 році.

Також у 2023 році з’явився план збудувати водонапірну вежу в Угглевікені для будівництва нової. Хоча містяни зустріли цю ідею скептично.

проєкт вежі фото: mitti

А також у 2023 році муніципалітет Вермдо оголосив публічний конкурс на проєктування нової водонапірної вежі в Хемместі. За яким переміг проєкт від Reppen Vilson Arkitekter.

фото: arkitekt

Також нагадуємо, що водонапірна вежа біля Голосіївського лісу тепер є пам’яткою.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button