Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 169 днів. За цей час ми опублікували 25341 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Вдень восьмого січня Росія атакувала середмістя Запоріжжя керованими авіабомбами. Одна з бомб потрапила поряд із трамвайною зупинкою, де скупчився натовп людей, що їхали додому з роботи. Кількість загиблих наразі сягнула 13 людей, поранення дістали понад 120.

За оцінкою моніторингової місії ООН, це найбільша кількість цивільних загиблих та поранених в одному інциденті за майже два роки війни. ВВС Україна пояснює, чому так багато жертв.

Обстріл стався приблизно о 15:20–15:40. Біля трамвайної зупинки стояли приблизно 150-200 людей. Загинули, зокрема, люди, які перебували всередині громадського транспорту.

Фактично всі вони отримали поранення, контузії та травми: травматичні рани кінцівок, проникаючі та осколкові поранення, травми очей. У тяжкому стані в реанімаціях лишаються 11 людей.

Уламки бомби також пошкодили трамваї, маршрутки та 27 приватних автомобілів.

Чому стільки людей опинилося на відкритій місцевості під час небезпеки? Поряд є одне укриття, але воно не розраховане лише на двадцятьох людей. Є також підземний перехід. Крім того, за три роки запоріжці звикли до обстрілів, і зараз більшість ігнорують тривоги.


Зараз лінія фронту проходить за 30 кілометрів від міста, й основною загрозою для Запоріжжя залишаються авіаудари.

Місцеві зараз не лише не виїжджають із Запоріжжя, але й повертаються ті, хто виїхав на початку війни. За рахунок цього, а також через прибуття переселенців з окупованих районів, населення обласного центру навіть дещо збільшилося в останні місяці.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button