Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 26233 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Вдень восьмого січня Росія атакувала середмістя Запоріжжя керованими авіабомбами. Одна з бомб потрапила поряд із трамвайною зупинкою, де скупчився натовп людей, що їхали додому з роботи. Кількість загиблих наразі сягнула 13 людей, поранення дістали понад 120.

За оцінкою моніторингової місії ООН, це найбільша кількість цивільних загиблих та поранених в одному інциденті за майже два роки війни. ВВС Україна пояснює, чому так багато жертв.

Обстріл стався приблизно о 15:20–15:40. Біля трамвайної зупинки стояли приблизно 150-200 людей. Загинули, зокрема, люди, які перебували всередині громадського транспорту.

Фактично всі вони отримали поранення, контузії та травми: травматичні рани кінцівок, проникаючі та осколкові поранення, травми очей. У тяжкому стані в реанімаціях лишаються 11 людей.

Уламки бомби також пошкодили трамваї, маршрутки та 27 приватних автомобілів.

Чому стільки людей опинилося на відкритій місцевості під час небезпеки? Поряд є одне укриття, але воно не розраховане лише на двадцятьох людей. Є також підземний перехід. Крім того, за три роки запоріжці звикли до обстрілів, і зараз більшість ігнорують тривоги.


Зараз лінія фронту проходить за 30 кілометрів від міста, й основною загрозою для Запоріжжя залишаються авіаудари.

Місцеві зараз не лише не виїжджають із Запоріжжя, але й повертаються ті, хто виїхав на початку війни. За рахунок цього, а також через прибуття переселенців з окупованих районів, населення обласного центру навіть дещо збільшилося в останні місяці.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button