Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 173 днів. За цей час ми опублікували 25366 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Олена Борисова, facebook.com/elena.borisova.7777

Реставратори візьмуться за відновлення керамічного панно «Пори року» 1986 року, повідомляє Національна академія керівних кадрів культури та мистецтв.

Автор роботи Віктор Блінов створив композицію з п’яти елементів. Панно прикрашало інтер’єр Київської бальнеологічної лікарні. Тривалий час лікарня не працює, і керамічна робота перебувала в занедбаному стані.

Фото: Олена Борисова, facebook.com/elena.borisova.7777

Дослідниці монументального мистецтва Ельміра Еттінгер та Олена Борисова звернулись до власника будівлі й попросили передати твір до колекції Музею народно-декоративного мистецтва. За словами Еттінгер, маленькі частинки панно вже було пошкоджено. Кераміку демонтували та розмістили на тимчасове зберігання.

Фото: Олена Борисова, facebook.com/elena.borisova.7777

Реставрацією п’яти елементів панно займатимуться студенти Академії керівних кадрів під наглядом фахівців. «Небайдужі люди рятують спадщину, а ми зацікавлені у тому, щоб наші студенти мали практику і працювали з такими прекрасними роботами», — зазначає ректор Валерій Марченко.


На реставрацію «Пір року» знадобиться щонайменше один рік. Після завершення відновлення панно збираються презентувати та влаштувати виставку.

Мозаїчне панно «Юність» (1985) Фото: Олена Борисова, facebook.com/elena.borisova.7777

Художник Віктор Блінов народився 1946 року на острові Соловки в Росії, художню освіту здобував у Львові.

Керамічне панно «Діти і музика» (1980). Фото: Олена Борисова, facebook.com/elena.borisova.7777

Його авторству належать вітражі магазину «Тисяча дрібниць» (1973 рік), рельєф у кафе «Рось» (1982), мозаїчне панно «Юність» (1985), рельєфи в інтер’єрі гастронома (1994) — всі в Києві, а також вітражі для Прип’яті та Чорнобиольської атомної станції (1986).

Розписи у залі Будинку вчителя (1992). Фото: Олена Борисова, facebook.com/elena.borisova.7777
Мозаїчний рельєф «Рось». Фото: Олена Борисова, facebook.com/elena.borisova.7777

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button