Київські реставратори відновлять керамічне панно з закритої бальнеолікарні (фото)
На реставрацію «Пір року» знадобиться щонайменше один рік.
На реставрацію «Пір року» знадобиться щонайменше один рік.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 174 днів. За цей час ми опублікували 25366 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Реставратори візьмуться за відновлення керамічного панно «Пори року» 1986 року, повідомляє Національна академія керівних кадрів культури та мистецтв.
Автор роботи Віктор Блінов створив композицію з п’яти елементів. Панно прикрашало інтер’єр Київської бальнеологічної лікарні. Тривалий час лікарня не працює, і керамічна робота перебувала в занедбаному стані.
Дослідниці монументального мистецтва Ельміра Еттінгер та Олена Борисова звернулись до власника будівлі й попросили передати твір до колекції Музею народно-декоративного мистецтва. За словами Еттінгер, маленькі частинки панно вже було пошкоджено. Кераміку демонтували та розмістили на тимчасове зберігання.
Реставрацією п’яти елементів панно займатимуться студенти Академії керівних кадрів під наглядом фахівців. «Небайдужі люди рятують спадщину, а ми зацікавлені у тому, щоб наші студенти мали практику і працювали з такими прекрасними роботами», — зазначає ректор Валерій Марченко.
На реставрацію «Пір року» знадобиться щонайменше один рік. Після завершення відновлення панно збираються презентувати та влаштувати виставку.
Художник Віктор Блінов народився 1946 року на острові Соловки в Росії, художню освіту здобував у Львові.
Його авторству належать вітражі магазину «Тисяча дрібниць» (1973 рік), рельєф у кафе «Рось» (1982), мозаїчне панно «Юність» (1985), рельєфи в інтер’єрі гастронома (1994) — всі в Києві, а також вітражі для Прип’яті та Чорнобиольської атомної станції (1986).
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті