«Київська Перепічка» може отримати статус нематеріальної культурної спадщини України
Заклад із майже 40-річною історією очолює рейтинг TripAdvisor столиці.
Заклад із майже 40-річною історією очолює рейтинг TripAdvisor столиці.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 177 днів. За цей час ми опублікували 25399 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень розпочав інформаційну кампанію та готує пакет документів, щоб надати кіоску зі смаженими пиріжками з сосискою «Київська Перепічка» статус нематеріальної культурної спадщини України.
Ключовою амбасадоркою проєкту стала акторка, режисерка та громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца. Вона у співпраці з відомою драматургинею Наталією Ворожбит створила моновиставу «Київська перепічка».
Під час прем’єри вистави, яка відбулася 30 грудня 2024 року, директор КМЦНТКД Федір Баландін оголосив про початок процесу надання статусу нематеріальної культурної спадщини для київської страви.
Нагадаємо, що «Київська Перепічка» – заклад швидкого харчування в Києві, який спеціалізується на одній страві — перепічці з сосискою. Він згадується у сучасних путівниках та туристичних онлайн-ресурсах, таких як Foursquare, Lonely Planet та інших. А в TripAdvisor перепічка посідає перше місце серед закладів швидкого харчування у Києві. Сам заклад відкрився в 1986 році.
Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень – це комунальна організація, заснована у 2002 році, що підпорядковується Департаменту культури КМДА. Власник кнайп-клубу «Купідон» та засновник і головний куратор Міжнародного фестивалю мистецтв «Anne de Kyiv Fest» Федір Баландін очолює центр з серпня 2022 року. Центр працює за адресою вул. митрополита А. Шептицького 1-б
Також восени 2024 року в Києві встановили мініскульптуру київської перепічки.
Яка стала ювілейною 45-ю мініскульптурою культурно-історичного проєкту «Шукай!» Юлії Бевзенко, який розповідає історії Києва через бронзові скульптурки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті