Швейцарський стартап встановлюватиме сонячні панелі між залізничними коліями
Її модулі можна легко зняти вручну.
Її модулі можна легко зняти вручну.
Швейцарський стартап Sun-ways створив першу в країні змінну сонячну електростанцію між рейками на залізничній колії.
Сонячну фотоелектричну систему розмістять на стометровій ділянці залізниці в кантоні Невшатель. Пілотна система складатиметься з 48 сонячних панелей потужністю 380 Вт кожна, що в сумі дасть 18 кВт потужності. Проєкт коштує майже 686 тисяч доларів і вироблятиме електроенергію для місцевої електромережі.
Проєкт розпочався в травні 2023 року. Технологію розробляли у співпраці зі швейцарським агентством innosuisse та Федеральною політехнічною школою Лозанни. Сонячні панелі виготовляються на заводі, а потім завантажуються на потяг, який розгортає модулі прямо на рейках, як «килим». Модулі можна легко зняти для обслуговування колії.
Якщо проєкт буде успішним, він може охопити понад п’ять тисяч кілометрів Швейцарських залізниць і генерувати 1 ТВт·год сонячної енергії (це приблизно стільки, скільки виробляє енергії атомна станція потужністю 1 ГВт за рік.)
Sun-ways планує поширити цю технологію на глобальну залізничну мережу, яка тільки в Європі налічує 260 000 кілометрів колій. Компанія вже веде переговори з інвесторами.
Нагадуємо, що на даху столичного ЦУМу встановлюють 250 сонячних панелей.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті