Традиції Щедрого вечора можуть стати частиною нематеріальної культурної спадщини України. Що це означає?
Статус допомагає залучати гроші зі спеціального фонду. на збереження об’єктів.
Статус допомагає залучати гроші зі спеціального фонду. на збереження об’єктів.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26292 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Євген Клопотенко разом із командою подав на розгляд ЮНЕСКО традиції Щедрого вечора, щоб його визнали частиною світової нематеріальної культурної спадщини.
Проєкт реалізується за підтримки ГО «Інституту культури України», Міністерства культури та стратегічних комунікацій та Міністерства закордонних справ України.
Щоб привернути увагу до задуму, в Українському домі відбулося шоу-дійство «Традиції Щедрого вечора» про історію давніх традицій та ідентичність українців. Частина квитків дісталася дітям із сімей вимушених переселенців з ГО «Спілка багатодітних сімей «Щаслива».
ГО «Інститут культури України» організувала захід у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», яку фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Зазначимо, що для отримання статусу частини нематеріальної культурної спадщини, треба довести, що культура чи традиція є важливою для громади. Статус дає певні переваги: допомагає збереженню традицій та робить їх відомими, розвиває туризм і дає можливість залучати гроші на підтримку, зокрема з Фонду Світової спадщини.
В Україні до списку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, які потребують термінової охорони ЮНЕСКО, входять культура приготування борщу та козацькі пісні Дніпропетровщини.
До Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО належать Петриківський розпис, косівська мальована кераміка, орнек (кримськотатарський орнамент) та писанкарство. До Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО внесено Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції.
Нагадуємо, що Євген Клопотенко створив власний бренд продуктів та інтернет-магазин.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті