Потепління в Україні відбувається у 2,5 раза швидше, ніж у середньому у світі, — кліматологи
У Києві востаннє кліматична зима приходила у 2021-му.
У Києві востаннє кліматична зима приходила у 2021-му.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 26235 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Потепління в Україні відбувається швидшими темпами, ніж у Європі, а в Києві вже четвертий рік немає кліматичної зими, вважають кліматологи, повідомляє Міністерство захисту довкілля.
«Україна входить до регіонів планети, де протягом останнього десятиріччя зростання температури відбувалося найвищими темпами. За останні 60 років підвищення середньої температури на нашій території відбувалося майже у 2,5 раза швидше, ніж загалом у світі», — зазначає завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Світлана Краковська.
«Ми випереджаємо навіть Європу: швидкість зростання середньої річної температури в Україні у 1961–2023 роках становила 0,41 градуса за десять років, а в Європі — 0,34 градуса», — додає вона.
Причому основне потепління помітно насамперед у зимовий період. Вважають, що кліматична зима починається, коли середньодобова температура повітря падає нижче нуля і стабільно тримається.
За даними Центральної геофізичної обсерваторії, кліматична зима не фіксувалася в Києві протягом останніх трьох років.
У 2022–2024 роках середня температура повітря взимку в столиці була вищою нуля. Щоправда, на тлі доволі високої температури можуть траплятися короткочасні хвилі екстремальних морозів або сильні хуртовини, які паралізують інфраструктуру, — клімат «розхитався», став непередбачуваним.
Сніговий покрив якщо й формується, то тримається недовго. При цьому снігова подушка відіграє велике значення в багатьох екосистемах: є джерелом вологи в ґрунті, запобігає ерозії ґрунту, захищає рослини від морозів, багато видів тварин, птахів та комах використовують сніг як укриття, запобігає ерозії ґрунту
До того ж, тепла зима призводить до того, що сніг тане швидко та нерівномірно, що збільшує ризик паводків навесні.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті