Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 179 днів. За цей час ми опублікували 25413 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Оксана Чміль / Суспільне Чернівці

Подружжя архітекторів з Чернівців орендувало старовинне приміщення, яке Фонд держмайна виставив на онлайн-аукціон Prozorro, й облаштувало там кав’ярню.

Приміщення площею 130 квадратних метрів розташовано на першому поверсі Коледжу будівництва та архітектури на вулиці Олександра Доброго 4.

Будівля на Google Maps

Це будівля кінця 1930-х років. Фонд Держмайна зазначає, що вона не має статусу пам’ятки. Приміщення, в яких раніше розміщували аудиторії, виставили на аукціон влітку 2022 року.

Стан приміщення до ремонту

Нові орендарі — подружжя Анастасія й Денис Зазубеки, засновники студії Rizdvo Agency, — облаштували тут кафе «Кафе Матьє», яке відкрилося влітку 2023-го.

«Ми одразу шукали якесь таке місце, яке буде особливим своєю вхідною групою і простором інтер’єру. Хотілося зробити все правильно, бо ми самі є архітекторами. Тому ми хотіли показати приклад нашим замовникам, що так треба працювати з центром міста», — розповідав Денис Суспільному.

Приміщення під час ремонту. Фото: instagram.com/cafe.mathieu

Заміну автентичних дерев’яних дверей і вікон навіть не розглядали й відразу запланували реставрацію. Для цього залучили команду реставратора Віталія Москалюка. 

Двері зсередини до реставрації. Фото: Денис Зазубек
Вікно до реставрації. Фото: Денис Зазубек

У дверях та вікнах замінили склопакети, а втрачені елементи реставратори відновили за аналогією. Над вікнами та дверима збереглися старі ролети. Під час реставрації також визначили колір, який мали двері початково.

Двері до реставрації. Фото: Денис Зазубек
Двері після реставрації. Фото: Денис Зазубек

“Я однозначно можу сказати, що майже всі двері в Чернівцях були яскраві. І цей яскравий був від яскравого блакитного, до червоного, до зеленого чи жовтого”, — розповідає Віталій Москалюк.

Реставрацію узгоджували з управлінням охорони культурної спадщини. Інспектори кілька разів приходили перевіряти й консультували власників щодо змін у фасаді.

Фото: instagram.com/cafe.mathieu
Фото: instagram.com/cafe.mathieu

«Звісно, реставрація — це дорого. Але мені здається, що результат цього вартий, місто цього варте. В принципі, підприємці можуть собі це дозволити», — зазначає Денис.


В інтер’єрі прагнули залишити оригінальні стіни, реставрували паркет.

Фото: Оксана Чміль / Суспільне Чернівці

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button