У Чернівцях архітектори реставрували столітнє приміщення та відкрили кав’ярню
Будівля кінця 1930-х років не має статусу пам'ятки, але власники кафе намагалися залишити якомога більше оригінальних елементів.
Будівля кінця 1930-х років не має статусу пам'ятки, але власники кафе намагалися залишити якомога більше оригінальних елементів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 179 днів. За цей час ми опублікували 25413 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Подружжя архітекторів з Чернівців орендувало старовинне приміщення, яке Фонд держмайна виставив на онлайн-аукціон Prozorro, й облаштувало там кав’ярню.
Приміщення площею 130 квадратних метрів розташовано на першому поверсі Коледжу будівництва та архітектури на вулиці Олександра Доброго 4.
Це будівля кінця 1930-х років. Фонд Держмайна зазначає, що вона не має статусу пам’ятки. Приміщення, в яких раніше розміщували аудиторії, виставили на аукціон влітку 2022 року.
Нові орендарі — подружжя Анастасія й Денис Зазубеки, засновники студії Rizdvo Agency, — облаштували тут кафе «Кафе Матьє», яке відкрилося влітку 2023-го.
«Ми одразу шукали якесь таке місце, яке буде особливим своєю вхідною групою і простором інтер’єру. Хотілося зробити все правильно, бо ми самі є архітекторами. Тому ми хотіли показати приклад нашим замовникам, що так треба працювати з центром міста», — розповідав Денис Суспільному.
Заміну автентичних дерев’яних дверей і вікон навіть не розглядали й відразу запланували реставрацію. Для цього залучили команду реставратора Віталія Москалюка.
У дверях та вікнах замінили склопакети, а втрачені елементи реставратори відновили за аналогією. Над вікнами та дверима збереглися старі ролети. Під час реставрації також визначили колір, який мали двері початково.
“Я однозначно можу сказати, що майже всі двері в Чернівцях були яскраві. І цей яскравий був від яскравого блакитного, до червоного, до зеленого чи жовтого”, — розповідає Віталій Москалюк.
Реставрацію узгоджували з управлінням охорони культурної спадщини. Інспектори кілька разів приходили перевіряти й консультували власників щодо змін у фасаді.
«Звісно, реставрація — це дорого. Але мені здається, що результат цього вартий, місто цього варте. В принципі, підприємці можуть собі це дозволити», — зазначає Денис.
В інтер’єрі прагнули залишити оригінальні стіни, реставрували паркет.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті