Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 179 днів. За цей час ми опублікували 25413 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: scania

Компанія Scania разом із SKF, LOTS Group та партнером Ahréns Åkeri у 2025 році запускають один із найдовших в Європі маршрутів для акумуляторних електровантажівок. Сумарний річний пробіг маршрутом становитиме 221 тис. км. Використання вантажівок з електродвигуном зменшить викиди CO₂ на 298 тонн — це як річні викиди 210 легкових авто у Швеції.

У Європі близько 60% всіх вантажівок проїжджає в день понад 300 км, що відкриває великий потенціал для електрифікації та пов’язаних із нею переваг.

Мета проєкту — зменшити викиди вуглекислого газу на 97% (WtW) і забезпечити, щоб 85% пробігу автомобіля було з повним навантаженням. Проєкт передбачає створення постійних маршрутів із повним завантаженням машин, що допоможе зменшити фінансові ризики інвестицій у зелені технології. Тестування розпочнеться на початку 2025 року, а повномасштабний запуск відбудеться в середині цього ж року.

Очікується, що довгострокові контракти та стабільні обсяги дозволять компаніям інвестувати в зелені технології, роблячи це партнерство стійким і економічно вигідним.

В рамках співпраці диспетчерська вежа Scania координуватиме транспортні потоки, а LOTS Group оптимізуватиме маршрути й керуватиме зарядкою за допомогою цифрових інструментів, що підвищують ефективність використання ресурсів.

Нагадуємо, що у 2018 році корпорація «Богдан» випустила електровантажівку ERCV27 для ЄС на замовлення данської компанії Banke Electromotive. Вона призначена для збору твердих побутових відходів у містах Євросоюзу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button