Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 182 днів. За цей час ми опублікували 25429 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: ixbt.com

Фонд «Демократичні ініціативи» та Центр Разумкова опитали 1518 респондентів про їх готовність виїхати за кордон на постійне проживання, якщо цю можливість відкриють для всіх.

70% заявили, що не планують цього, а 21% висловили бажання переїхати. Серед тих, хто відповів ствердно 25% чоловіків і 17% жінок. Опитування проходило з 29 листопада по 14 грудня 2024 року. \

візуалізація від Фонду «Демократичні ініціативи»

30% тих, хто бажає виїхати, назвали головною причиною відсутність можливостей для розвитку. По 29% респондентів вказали загрозу життю через бойові дії та недостатню соціальну підтримку від держави. Ще 23% зазначили, що хочуть вивезти рідних.

візуалізація від Фонду «Демократичні ініціативи»

Найбільше бажання виїхати за кордон мають молоді люди віком 18–29 років — 33%. Зі збільшенням віку це бажання зменшується: у віковій групі 30–39 років — 27%, 40–49 років — 23%, 50–59 років — 16%, а серед тих, кому понад 60 років, лише 9% хочуть переїхати. Серед жителів західних областей виїхати за кордон хочуть 23%, серед жителів центральних областей — 19%, а південних — 12%.

Разом з тим в опитуванні 91% українців заявили, що пишаються своїм громадянством, а 78% назвали українську мову рідною.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button