Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

З 2022 року ринок нерухомості в Україні сильно змінився. Повномасштабне вторгнення, окупація російськими військами, невідомість та нестабільність гривні спочатку майже заморозили цей ринок, а згодом змінили його вектор. Наприклад, у 2021 році українці придбали 631 тисячу об’єктів нерухомості, а вже в 2022 році цей показник впав до 234 тисяч. У 2023 році кількість придбаних об’єктів нерухомості зросла, проте все одно не досягла довоєнного рівня.

Наразі з кожним місяцем кількість придбаного житла збільшується. На це вплинули державні програми відшкодування за зруйноване житло єВідновлення та кредитування єОселя. 

Проте критерії вибору нового житла змінились. Українці насамперед шукають житло, з легким доступом до укриття. Ще одним запитом є енергонезалежність, що зумовлено відключеннями світла. Також зростає попит на вже готове житло – покупці все частіше звертають увагу на швидкість будівництва. До повномасштабної війни українці часто купували нерухомість на етапі зведення фундаменту, аби заощадити кошти, й були готові чекати декілька років. Нині мало хто готовий купувати житло, очікуючи його понад рік. Тому швидкі темпи будівництва — ще один новий тренд.

Прикладом сучасної житлової забудови, яка відповідає новим викликам, став ЖК Oxford в селі Чайки Київської області від столичного забудовника Royal House

У передмісті Києва забудовник зводить новий житловий комплекс, який стане «містом у місті» й закриватиме найважливіші потреби своїх мешканців.

Будівництво першого будинку розпочалося у травні 2024 року, всього в комплексі планується 16 дев’ятиповерхівок. Поряд з ЖК зводиться державна школа на 1 200 учнів, яка має відкритися наступного року. Від ЖК Oxford до школи облаштують алею. Також у планах місцевої влади створити парк, який розташовуватиметься поруч з новим житловим комплексом. Крім того, біля ЖК Oxford розташована зупинка громадського транспорту, з якою регулярно курсують автобуси до станції метро «Житомирська».

Швидкість будівництва

Перший будинок в новому ЖК почали зводити у травні 2024 року. Його будівництво закінчили за сім місяців. Нині всі будівельні роботи завершено, робітники займаються облаштування прибудинкової території, а забудовник подав заявку на введення будинку в експлуатацію. Ще два будинки перебувають на фінальних стадіях — один зведено повністю, тривають внутрішні роботи, у третьому зведено більшу частину поверхів.

Такого темпу будівництва вдалось досягти завдяки тому, що компанія Royal House є розробником технології виробництва стінових модулів з енергоефективною системою утеплення.

Компанія отримала сертифікат ЄС, що підтверджує відповідність характеристик і складу стінового модуля стандартам і законодавчим документам Європейського Союзу. В 2024 році компанія отримала патент на модулі в США та вже реалізувала три проєкти в Словаччині й один – в Австрії з використанням цих модулів.

Ці модулі починають створювати на заводі компанії в той час, як будівельники тільки зводять фундамент майбутнього будинку. На виготовлення матеріалів для одного поверху потрібно від чотирьох до шести днів. Готові модулі з вікнами та дверима доставляють на будівельний майданчик, де з них зводять будинки. Ці процеси тривають паралельно, що значно пришвидшує темп будівництво порівняно з монолітно-каркасною технологією.  До того ж значна частина будівельних робіт відбувається прямо на заводі, отже холодна або мокра погода також не стають на заваді та не сповільнюють робіт.

За словами комерційного директора компанії Royal House Олексія Білоконя , в умовах війни люди не готові чекати на будівництво роками. Певний відсоток  інвесторів , які вже придбали квартири в новому житловому комплексі, це – ВПО, яким житло потрібно якомога швидше.

Безпека

Питання безпеки та доступності укриття надзвичайно важливі для мешканців будь-якого куточка України. Не дивно, що при виборі квартири чи будинку цей критерій стає одним з ключових. 

В новому ЖК Oxford про це подбали. В кожному другому будинку компанія облаштовує укриття для захисту цивільного населення за новими стандартами ДБН. Наприклад, в укритті є евакуаційний вихід, вентиляція, доступ до wi-fi  та телефону, водопостачання та водовідведення, а над укриттям розташована суцільна плита.

Приміщення розраховано для комфортного перебування мешканців: декілька окремих кімнат зі стільцями, санвузли та душ, кімната матері та дитини з іграшками, стільчиком для годування та яскравими малюнками на стінах. В укриття подбали навіть про домашніх улюбленців — для них та їхніх господарів також зробили окрему кімнату. До того ж приміщення має все необхідне на випадок тривалого користування — невелику кухню, контейнери з запасом питної води та комору для зберігання продуктів.

Про мінімізацію бар’єрності тут теж подбали: на сходах є позначки шрифтом Брайля та тактильна плитка на підлозі для людей з порушеннями зору, також вже придбали та планують встановлення підйомника для людей на кріслах колісних.

Енергонезалежність

Сучасні реалії життя в Україні вимагають від забудовників дбати й про енергонезалежність своїх будинків. Нині можливість забезпечити мешканців комплексу безперебійною електроенергією — це базова задача.

В ЖК Oxford вже на етапі будівництва встановлюють системи резервного живлення,  які забезпечуватимуть роботу базово необхідних систем життєзабезпечення.

Дизельні або бензинові генератори, які встановлюють для кожного будинку, запускатимуться на період відключення електромережі й підтримуватимуть роботу ліфтів, освітлення у місцях загального користування, водопостачання та водовідведення.

Олексій Білоконь говорить, що при відключеннях світла люди не будуть змушені сидіти у своїх квартирах чи підійматись сходами на верхні поверхи, що викликає значний дискомфорт у людей з дітьми та маломобільних груп населення.

Доступ до генераторів буде й в укритті, тож якщо електроенергія зникне під час повітряної тривоги, мешканці будинку зможуть запустити роботу альтернативного джерела живлення.

Автономні двоконтурні котли встановлюються в кожній квартирі. Тому при тривалих відключеннях електроенергії люди самостійно можуть встановити акумулятори для безперебійного опалення в квартирах.

До того ж, компанія Royal House використовує енергоефективну систему утеплення, яка допомагає заощаджувати на опаленні взимку та забезпечує комфортно стабільну температуру у квартирах у будь-яку пору року.

Що ще пропонує житловий комплекс Oxford

Для своїх клієнтів забудовник пропонує три варіанти квартир різною площею: без ремонту, з ремонтом та з повним ремонтом та умеблюванням. Також працюють за державними програмами єВідновлення та єОселя.

Територія комплексу буде відкритою для пішоходів. У компанії вважають це перевагою й однією з причин, чому місцеві мешканці сприймають будівництво нових будинків позитивно. Адже на першому поверсі кожного будинку працюватимуть комерційні приміщення — кафе, салони, заклади для дітей та спортзали. В компанії розповіли, що наразі тривають перемовини з однією мережею супермаркетів про відкриття магазину на території ЖК. Створення інфраструктури та облаштування прибудинкових територій важливі й для нових мешканців будинку, й для людей, які живуть неподалік.

Заїзд на територію Oxford буде закритий. Понад дві тисячі паркомісць розташовуватимуться на території комплексу. 

Повномасштабна війна диктує нові тренди та вимоги до житлових помешкань. Всі вони не примха клієнтів, а базові потреби для забезпечення безпеки та комфорту. На прикладі житлового комплексу Oxford стає зрозуміло, що при правильному підході, плануванні та бажанні закрити запити клієнтів, можна у короткі терміни побудувати будинки, які відповідатимуть сучасним вимогам.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button