Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 186 днів. За цей час ми опублікували 25465 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: lyuk.media

Харківська художниця Валентина Гук, що працює під псевдонімом «Сонце», створює мозаїки зі скла після ворожих обстрілів, а потім розміщує їх у міському просторі, повідомляє місцеве видання Люк.

Першу роботу вона зробила з скла власної квартири. Рік тому вибуховою хвилею вибило балконні шибки. Художниці було страшно перебувати вдома, і на день вона зупинилася у друга, але потім повернулася й почала працювати з розбитим склом. Ця робота зберігається у Валентини вдома.

Перша саме вулична робота з’явилася на вулиці Мироносицькій. Валентина консультувалась із фахівцями, що працювали зі склом, аби мозаїки були водостійкими.

Мозаїки мисткиня розміщує неподалік тих місць, де стався вибух, і де було зібрано скло. Наприклад, дві роботи розташовано біля Палацу праці. Все скло було зібрано саме в дворах Палацу праці. 

«У цьому є нова етнічність, як я це називаю. Збираю те, що розбилося, і повертаю його на місце. Відчувається дуже цікаво, коли ти взяв уламки у розробку і повернув її мистецтвом додому. Ніби лікувальний акт стосовно міста», — каже авторка.

Зараз у Харкові є чотири таких роботи, зокрема на фасаді книгарні Vivat та кав’ярні Makers, де торік вибило старовинні вікна.


Першого лютого у просторі Halash на проспекті Театральний 21/23 відкриється виставка графіки та мозаїк Валентини Гук. Триватиме вона до дев’ятого лютого. Вхід: вільний донат.

Одна з робіт присвячена загиблому військовому. Її створено зі скла з Ізюма

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button