Варшавські будинки будуть опалюватися повітрям, яке розігріють пасажири метрополітену
Повітря на платформах нагрівається через фізичні явища.
Повітря на платформах нагрівається через фізичні явища.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 186 днів. За цей час ми опублікували 25465 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Варшаві запускають пілотну програму опалення будинків теплим повітрям з метрополітену, яке утворюється там через тертя коліс або нагрівається пасажирами.
Загалом, розігріте фізичними явищами повітря на платформах виводиться на поверхню, але зараз його планують вловлювати й подавати в міську мережу централізованого теплопостачання.
Цей проєкт з утилізації тепла з тунелів варшавського метрополітену розроблений на основі ідеї, яка отримала гран-прі на конкурсі інновацій Veolia Energia Warsaw у 2021 році. Після чого у 2022 році Veolia Energia Warsaw та Варшавський метрополітен розпочали спільні дослідження потенціалу вторинного використання тепла з метро.
На основі досліджень вони спільно встановили пілотну систему збору тепла на станції M2 Bemowo, яка утилізуватиме і закачувала тепло і міську мережу. Станцію обрали через її близькості до наявної мережі централізованого теплопостачання, що має забезпечити ефективну рекуперацію повітря. Незабаром на ній встановлять теплові насоси, і після вдалого запуску, метрополітен обере наступні станції.
Нагадуємо, що кияни можуть перевірити, скільки тепла споживає будинок у порівнянні з іншими
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті